Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy vegyem rá a párom az...

Hogy vegyem rá a párom az orvosra?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve vagyunk együtt, én azóta látom ezeket nála, ő azt mondja kiskora óta ilyen.

Minden étkezés után öklendezik, köhög percekig.. Jön a sava , fáj a gyomra. Volt már véres széklete is és sorolhatnám.

Milliószor mondtam neki, hogy menjen orvoshoz, sehogy sem tudom rávenni.

Refluxra tippelek , de én sajnos nem vagyok orvos.. Valami ötlete lenne valakinek? Akár az, hogy ezt lehet-e kezelni ha ilyen makacs vagy arról hogy miként vegyem rá , hogy megnézesse magát.

Félek hogy komolyabbra fordul..



2021. dec. 27. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Akár a házi orvos is segíthet,ír fel gyógyszert és már az is elég lehet erre.
2021. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Savlekötő segíthet. Bár refluxosoknak pantoprazolt szoktak adni, az meg vényköteles, így nem biztos hogy segít pl. egy Quamatel mini - de érdemes lenne kipróbálni.

A véres széklet lehet pl. aranyér. Ha reparon kúptól elmúlik akkor az.

Ezeket azért írtam, mert nyilván az orvos lenne a legjobb, de ha kipróbálja ezeket és szűnik a gondja, akkor legalább kezelve van. Ha meg nem lesz jobb, talán belátja hogy valóban orvoshoz kellene fordulnia.

A férfiakkal nagyon nehéz ha orvoshoz fordulásról van szó, mindemellé jön még ez a mostani covid helyzet.

Mielőbbi jobbulást kívánok.

2021. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Felnőtt ember, így döntött. Ezt el kell fogadni.
2021. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Kizárólag nagy-nagy szeretettel és törődéssel! Nálam is csak ez működött.
2021. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
4: 3 éve szereti és törődik vele a kiírt kérdése alapján. Eddig nem működött. Ezért javasoltam kézzel fogható vény nélküli készítményeket.
2021. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Kizárólag nagy-nagy szeretettel tudja rávenni és törődéssel! (Nem kapcsolat!)
2021. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Jó. Akkor szeretgesd az embereket, én gyógyszert adok nekik amitől meggyógyulnak. Amikor ezt bevették, jöhet a segítő beszélgetés.
2021. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
#7! Ostoba vagy, nem is kicsit! Lehetsz orvos, patikus vagy bármi, ha szeretet nincs benned semmi vagy!!!
2021. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

8: te vagy végtelenül ostoba. Szerinted nem emberek iránti empátia és szeretet miatt akarom meggyógyítani őket? Ehhez viszont kezelés kell. Te ne beszélj nekem, én ülök le melléjük a kezüket fogva - de igen, előtte bekötöm az infúziót, beadom a gyógyszert, megnyugtatom és beengedem a hozzátartozókat stb.

Te vagy semmi ha csak passzívan szeretgetsz.

2021. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez nagyon durva refluxnak hangzik. Sajnos nekem is az van kb 18 éve, elhanyagolva, mert anno a gyermekorvos és a felnőtt háziorvos baromi rosszul kezelte, én meg bizalmatlan vagyok az orvosokkal, gyógyszerekkel. Vagyis mostmár kevésbé.

Gyönyörű szép nyelőcsőrák lehet a szövődménye.

2021. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!