Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi hajhullás természetes?

Mennyi hajhullás természetes?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Kb. 1 éve anyám megkérdezte, hogy hullik-e a hajam, de mondtam, hogy nem, nem vettem észre semmit. Aztán nézegettem, pár hete arra jutottam, mintha tényleg ritkább lenne, de nem tudtam biztosra mondani. A hétvégén beszóltak, hogy alig van hajam, és nem tudok dűlőre jutni, hogy tényleg gond van-e vele. Minden alkalommal, amikor megdörzsölöm a fejem, 3-4 hajszál kihullik. Mennyi a normális?
2021. dec. 29. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mondhatni normális

Viszont ha kopaszodsz- mondjuk ki- akkor ideje megfelelő készítményeket alkalmaznod rá, mindenek előtt pedig egy teljes vérkép.

És a hajápolási szokásokra is jobban odafigyelni

A hajlam ellen nincs mit tenni, de lassítható a folyamat.

2021. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Napi 100 hajszál elvesztése természetes.
2021. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1vagyok

Azt kihagytam hogy itt a probléma az,hogy nem nő helyette új haj

2021. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Teljes vérképet csináltattam sokszor az elmúlt időszakban. Tavaly szeptemberben volt egy tökéletes. Volt egy 2 hete, mert fájt a hasam, kis gyulladást mutatott, kaptam rá antibiotikumot.

Mindig rendszeresen ápoltam, minden nap megmosom vízzel, 3-4 naponta sampont is használok. Volt egy kis gondom ennek ellenére a korpásodással, Nizoral-t kezdem el rá használni.

Alpecin-t használni és hajvitamin-t szedni gondoltam elkezdeni.

2021. dec. 29. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér biztosan, ártani nem fog ( ha nem vagy rá érzékeny, és okoz száraz fejbőrt)

Férfi véleményt ugyan nem hallottam még, de rengeteg nő dicséri a "filléres" ricinus olajat.

Különben a mindennapi mosás nem tesz jót, eltávolítod vele a természetes védőréteget. (A ricinus ehhez hasonló olaj.) Ha száraz korpával volt dolgod, akkor ez lehetett a probléma forrása.( Bár a nizoral nem erre utal)

2021. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!