Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni a pocakosodás...

Mit lehet tenni a pocakosodás ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves vagyok, és az utóbbi időben, mivel előtte taszítóan sovány voltam, elkezdtem tudatosan hízni. Ezzel párhuzamosan heti több alkalommal edzettem is. Mostanra 50-ről 62 kilóra (175 cm) feltornásztam a súlyomat, és az edzés eredménye is elkezdett meglátszani, viszont hasra egyre jobban hízok. Még nem vészes, a folyamat elején járok, viszont szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehetne elébe menni a pocaknak, és hogy pontosan milyen gyakorlatokat ajánlanátok.


Ui.: A futást épp most kezdtem újra egy év után, de nyilván ennél több kell.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 29. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek gyakorlatok. A "pocak" a kelleténél több zsírt jelent, ami csak kalóriadeficittel csökkenthető.

Szerintem túl rövid idő alatt híztál, azaz több zsírt szedtél fel, mint izmot.

2021. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Te nem pocakosodsz,hanem férfiasodsz . A te hasizmaid még erősek.
2021. dec. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kerülni kell az esti étkezést, leginkább a késő estit. Főleg a "jól teleeszem" magam étkezést kerüld, mindíg de főleg este, éjszakára.


Az evést időben hagyd abba, konkrétan amikor még kissé éhes vagy tudnál még enni de a megfelelő mennyiségű kalóriát már bevitted. Kellemes jóllakottság érzésed lesz 1/2 órán belül,nem telezabáltam maga érzés.


Sört mértékkel kell fogyasztani, evés közben főleg.


Zöldség és gyümölcs fogyasztás.


Fentek betartásához kell még nagy önfegyelem.

2021. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2021. dec. 30. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Azért van, mert túl sokat eszel. Ha csak tisztán izmot akarsz akkor számolni kell a kalóriát és makrotápanyagokat (fehérje, zsír, szénhidrát). Kis kalóriapluzs legyen, sok fehérje 1,5 g/testsúlykilogramm, 3-4 g szénhidrát/ttskg és zsírból 1 g/ttskg kb.


Ha nem akarsz számolni, akkor csak kicsit egyél kevesebbet és fuss.

2022. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!