Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » TB nélkül orvos?

TB nélkül orvos?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok egy ideje, nem fizetem a TB-t. Ha kórházba mennék vizsgálatokra, annak mi a menete? Mennyit kell fizetni?

2022. jan. 9. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt, hogy nem volt fizetve a tb-m (nem tudtam róla, mert dolgoztam) eltört a lábujjam, elláttak és jelezték, hogy 'piros' a tb-m, fizessem be.

Nem kaptam se csekket, se semmit.

2022. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mióta nincs fizetve a TB? szigorodtak most az ezzel kapcsolatos szabályok
2022. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Sűrgősségi alapon bármikor el látnak.
2022. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sűrgősségin bármikor ellátnak. Havi 8 ezer a tb, de sajnos már visszamenőleg is rendezned kell. De elvileg ha hivatalos munkanélkülin vagy akkor kellene lennie tb-nek.

De ha van ismerősöd és kell vlmi gyógyszer elmész a dokihoz azt megkéred írja ki az ismerősöd nevére a gyógyszereket.

2022. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kb 1,5 éve nincs munkám, a 3 hónap munkanélküli segély óta nem fizettem TB-t... Nem csak gyógyszer, vizsgálat is kellene. Kórházban vizsgálnak TB nélkül, ha nem sürgősségi eset?
2022. jan. 9. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Piros TAJ-jal ellátnak mindenhol. Amúgy ha elmész orvoshoz megmondod, hogy te térítés ellenében szeretnél igénybe venni ellátást és kiszámolják mennyi,így előre nem lehet megmondani.
2022. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Ismerosom 8 ev utan hazajott Kanadabol azota 1ft tb-t nem fizetett es ugy kellett neki valami 600 vagy 700 ezret kifizetnie (ami 8 ev Kanadaban letoltott ev utan olyan volt neki mintha egy 500Ft-ost adnal egy hajlektalannak XD) szoval egybol zold a tb-je. Ha neked masfel eve nincs akkor kb 100-150 ezret kene kifizetned. De mi a bajod hogy ennyire surgos? Ha nem vagy sulyos beteg (pl szivgyogyszerek vagy magasvernyomas stb) akkor folosleges a tb.
2022. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek nagy eséllyel barna a TAJ száma. Innentől fogva a közvetlen életveszélyt leszámítva minden fizetős. Háziorvos, gyógyszer, minden.
2022. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazabol ha van tb-d is fizetsz mindenert..XD gyogyszerek, orvosi ellatmanyok pl gipsz, csuklorogzito. Nekem eltort kb 1 honapja a csuklom. Az alap gipsz nyilvan ingyenes de fizetnem kellett a konnyitettert, a csuklorogzitoert szintugy fizetnem kellett.
2022. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

+ csoda, ha jelenleg egyáltalán ellátnak, mert csak a covid létezik, más betegség nincs a világon..

járóbeteg ellátás a legtöbb helyen megint csak szünetel, de a tb-t fizesd :D

2022. jan. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!