Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az orrspray függőség úgy is...

Gábor19... kérdése:

Az orrspray függőség úgy is kialakulhat ha csak lefekvés elött fújok a nózimba Nasivin-al?

Figyelt kérdés
2022. febr. 24. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen sajnos, egy idő után nélküle be fog dugulni az orrod és nem bírsz normálisan aludni. Tapasztalat. Nekem hasonló okból írt fel az orvos szteroidos orrspray-t, azzal 3 nap után sikerült abbahagyni a másikat, és nem is dugult utána.
2022. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez sokban függ rajtad.

Elvileg a függőségek egy része a megszokott mozdulattól lesznek. Tehát nem maga a spray okozza, hanem a mozdulat amivel teszed.

Szerintem én is voltam orrspray függő, de legutóbb véletlenül orrcseppet vettem spray helyett és mivel annak a mozdulata sokkal maceránsabb és kellemetlenebb, ezért nem tudtam rászokni.

2022. febr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát is xilomarét használok csak. Ezt szoktam meg, és ennek nálam nincsenek annyi mellékhatások. Viszont nyáron a melegben (tetőtérben lakom) minden este kell fújnom, mert bedugul az egyik orrom. Ilyenkor viszont télen csak akkor használom, ha pl megbetegszek, vagy nagyritkán bedugul.

Eddigi tapasztalataim alapján ha csak napi 1x este is fúj bele az ember, akkor kialakul valamilyen szintű függőség. Viszont ha sikerül kihagyni kb 2 hetet úgy hogy 1 fújás sincs, akkor megszűnik a függőség, és visszaáll a normál állapot.

Ami még jó lehet hogy nem kell feltétlen belenyomni izomból egy fújást. Néha elég ha csak a kicsit megpöcinti az ember, és annyi kifújódik amennyi kell. (Így lehet csökkenteni is az adagolást.)

2022. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kialakulhat. Én is így vagyok, hogy csak este, és leállított a fül orr gégész ismerősöm erről. Most épp leszokóban vagyok.
2022. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem is mondta a fül-orr gégész hogy rá fogok szokni. Írt fel gyógyszertári orrspray-t de az nem sokat használ.

Valószínűleg valami allergiám lehet mert amikor bemegyek a szobámba este, akkor dugul be az orrom.

2022. febr. 24. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Szedj allergia gyógyszert.
2022. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
1 hónapig fújtam minden nap mikor kovidos voltam meg náthás,miután elfogyott nem mentem érte a gyógyszertárba és tádá nem szoktam rá.Akarat kérdése.Ismerősöm 3 nap után "rászokott"Fejben dől el.
2022. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6os. Melyik allergia gyógyszert ajánlod?
2022. febr. 24. 21:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még az orvosok is elismerik hogy nagyon hamar kialakula függőség az orrsprével.

Pedig szinte semmit nem ismernek el.

2022. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

Személyfüggő. Nálam a Lordestin hozta meg az áttörést. Azonban ha csak este és a szobában, akkor vagy ott van ami valóban kiváltja, vagy pszichés, tehát akár szakember is segíthet.

2022. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!