Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitesszeres és nagyon száraz...

Mitesszeres és nagyon száraz bőrrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
A bőröm nagyon mitesszeres és még mellé annyira száraz, hogy rendesen látszik messziről is néha, főleg zuhany után. Elkezdtem tájékozódni a témában (agyagos arcpakolás, bha tisztító, lúgos meg savas bőr és ph érték...) de már bekavarodtam egy kicsit, és gondoltam itt valaki nálam tapasztaltabb útbaigazítana. Úgyhogy aki esetleg tud valami jót tanácsolni számomra, az kérem tegye meg. Természetesen így is valószínű bőrgyógyász lesz a vége, de szeretem megérteni a dolgokat.
2022. márc. 15. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdesnek egy jo alaprutin kell! Micellas viz, lemoso es hidratalo valamint fenyvedo. Mindent aprolekosan vezess be a rutinba, 2-3 hetig csak az alaprutin legyen, utana lehet savakkal, szerumokkal kiserletezni de azt is aprolekosan, nehogy egyszerre hasznalj mindent. Miteszerekre jo az agyagmaszk, de az tulajdonkeppen a porusokban megult kosz, szoval az alaprutin is csokkenteni fogja.
2022. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász ÉS kozmetikus
2022. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. A kozmetikus nem feltetlenul dolgozik tudatos borapolasba tartozo termekekkel. Az Ilcsi es a Gigi marka nem az. Javasolnam meg.a kerdezo szamara hogy lepjen be Facebookon a Tudatos borapolok csoportjaba
2022. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire durván száraz bőrre semmilyen kozmetikut nem kennék kezdetben, illetve nem is vennék drága cuccot.


Minden este bekened kókuszolajjal (boltokban kókuszzsír a neve. Rajta hagyod 2-3 órát, majd elmész zuhanyozni és akkor lemosod. Ennél jobb hidratálót még nem találtak fel.


Továbbá dm-ben lehet kapni argán olajat, édes mandula olajat, és kojona olajat. Medical Natural a neve azt hiszem és 1200 Ft kb. Párat cseppentesz belőle az arcodra, szétkened, és szintén tökéletesen hidratál.


A miteszerekkel pedig amíg a bőr alapvető nedvességtartalma nem áll helyre, addig nem érdemes foglalkozni, mert a legtöbb pattanás és miteszer eltávolító szárítja a bőrt.

2022. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kozmetikus azért kell, hogy szakszerűen eltávolítsa a mitesszereket, mert azok maguktól nem jönnek ki.


Kókuszolaj jó bőrápoló, de nem egy nagyon száraz bőrre, órákig rajtahagyva (gyakorlatilag elzárja a pólusokat és az oxigénellátást)


Bőrgyógyász tudja kezelni az okokat, a kozmetikus pedig a helyes bőrápolási rutinra meg tud tanítani, persze ki kell tapasztalni, mik a neked helyes termékek.


Én erősen javaslom, hogy nézz pár youtube videot, lehetőleg koreai bőrápolásról, inkább a bőrápolási rutin miatt, mert a konkrét termékek nem feltétlen lesznek jók.


Amúgy meg ne termékekben, hanem hatóanyagokban gondolkozz! Pl revox termékcsalád.

2022. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és a lényeget kihagytam:

Sport és megfelelő folyadékfogyasztás.


Heti 6x30 perc futással és napi minimum 1,5 liter vízzel többet teszel a bőrödért, mint bármelyik kozmetikum

2022. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kókuszolaj valóban jó, és addig hiába esik neki a kozmetikus is bármilyen miteszeres pattanásos kezeléssel, amikor a bőr száraz.


Az meg hogy valaki magán hagyja 3 órán át, nem fog gondot okozni.

Mielőtt beugatsz bárkinek is, előbb gondold végig a hidratáló krém, alapozó, szemhéjpúder, pirosító stb. Ennyi erővel a legtöbb nőnek egy orbitális pattanás lenne a feje.

2022. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!