Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tehetnék ennyire durva...

Mit tehetnék ennyire durva izzadás ellen?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem is tudom, hogy hol kezdjem mert már annyira elszomorít az egész. Mostanában, főleg az idén nagyon durván elkezdtem izzadni. Tökmindegy, hogy hideg vagy meleg van, mire beérek a suliba tiszta víz a pólóm, teljesen leizzadok. Elkezdtem használni egy izzadásgátlót is, de kb. annyit ér, mint halottnak a csók (bár visszagondolva már 15 évesen is próbáltam ezeket, de már akkor se ért sokat), egyszerűen hihetetlen, hogy mennyire leizzadok és milyen büdös leszek, akár fürdés után is pillanatok alatt. Kihez tudnék segítséghez fordulni, milyen orvost kellene felkeresnem? 20/F

2022. ápr. 27. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Először is alap, hogy fürdés után használj izzadsággátlót, többnyire magát az izzadást nem akadályozza meg, de legalább nem leszel büdös. Ha az egész pólód nedves, akkor meg durván túlöltözöl.

Hány kg vagy, milyen magas? Első körben bőrgyógyászatra kellene menned, ha ott nem találják okát tovább küldenek endokrinológushoz, viszont a szagok ellen tudnak felírni szereket.

2022. ápr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvis, majd endokrinológus-nézess pajzsmirigyet, és akár egyéb hormonokat, meg cukorbetegséget és vérnyomást
2022. ápr. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerd meg a szüleidet, gyogyszertarban vegyetek Idros sprayt, heti 1-2x kell hasznalni, este fürdes utan.

Illetve probalj egeszsegesebben etkezni, egyel sok gyümölcsöt, zöldseget. Kevesebb edesseget, nassolnivalot.

Csak akkor izzadsz amikor iskolaba mesz? Ennek lehetnek lelki okai is, esetleg nem keszültel aznapra, vagy nem jössz ki az osztalytarsaiddal, kötekednek veled, es elöre stresszelsz, a stressztöl pedig izzadsz, miközben fizikailag nem törtent semmi, es nem sporoltal.

Ha tartosan fentall a problema, menj el haziorvoshoz, es nezzetek meg a hormonokat.

2022. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvosi kivizsgálás mindenképp. Ha csurom víz a pólód már reggel, akkor gondolom nemcsak a hónaljad izzad. Lehet valami hormon probléma.
2022. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kóros izzadás (bőrgyógyász majd megállapítja) botox kezeléssel javítható, de bizonyos időközönként meg kell ismételni.
2022. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is köszönöm a sok hasznos választ. 1-es válaszoló, az izzadásgátló alatt GYÓGYSZERTÁRI izzadásgátlót értettem, te szerintem a dezodorra, spray-re gondolhattál. Természetesen alap, hogy használom ezeket, de sajnos egyáltalán nem segít semmit.


20 éves vagyok, 72 kiló, 180 centi körül, tehát nagyjából normális az alkatom.


Köszönöm, megnézem mindenképpen azért majd a gyógyszertári sprayt is, bár nem fűzök ahhoz sem sok reményt.


Nem eszek egyébként szerintem egyáltalán sok nassolnivalót, heti 1-2x ami talán még bele is fér. Bár gyümölcsöt tényleg keveset eszek, de nem is bírja a gyomrom, helyette most vitaminokat kezdtem el nagyon szedni.


A lelki okokra még bezárólag térve egyébként nem csak az iskolában izzadok, hanem sajnos mindenhol. Bár eleve egy szorongós típus vagyok, szerintem mindent túlizgulok. A sulinak nem hiszem, de a szüleimnek annál inkább köze lehet ehhez, viszont hogyha tényleg lelki okai vannak az izzadásnak, azon aligha lehet segíteni.

2022. máj. 3. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia kiderült az ok? én is hasonló gondal küzdök
2023. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!