Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet, hogy végbélrákom van?

Lehet, hogy végbélrákom van?

Figyelt kérdés

Van egy csomó anális tájékon, különösebben nem fáj. Kicsit kilóg, a bélfalon van. Mostanában sűrűn elfáradok, nagyon gyorsan. Ez lehet a rák miatt? Még csak 18 éves vagyok.

Sűrűn szoktam aggódni ilyenek miatt, szóval nem akarok orvoshoz szaladgálni mindennel, múltkor is egy nyirokcsomót nézettem meg, mert aggasztott.

Gondoltam talán aranyér, és várok egy hetet, hogy elmúlik-e magától, de ha rák, akkor egy hét alatt is okozhat visszafordíthatatlan károkat. Nem tudom, mit tegyek.



2022. máj. 3. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg aranyér. Nézd meg a leírást róla (pl. WEBBETEG) + képeket róla, ezen a honlapon nagyon jól leírják. Magától elmúlni nem fog, de otthon is kezelhető. Tényleg jól leírja az a honlap + vannak egyéb cikkek is a kezeléséről, gondozásáról.

Figyelni kell, mennyire van "kint" vérzik-e stb.

Ha aggódsz akkor háziorvos, majd sebészet vagy proktológus.

Végbélrák vagy vastagbélrák gyanúja esetén tükrözést végeznek, az a legbiztosabb vizsgálati módszer. Ezek 18 év körül nagyon ritkák.

2022. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Aranyér lesz az. De hiába vársz hogy elmúljon magától, azt is kezelni kell, mert rosszabbodhat.
2022. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Jajjnekem! Miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni? Ne légy már hipochonder! Menj el orvoshoz! Ne várj semmire.
2022. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Rák esélye 48%
2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
???
2022. máj. 3. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5

Mit nem tudsz szépPasi?

2022. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Háziorvosnak mond el , tovább fog küldeni kivizsgálásra de így látatlanban is 90% hogy egy ártalmatlan aranyér ami könnyen és gyorsan kezelhető. Nyugi.

Nekem is voltak ennél durvább tüneteim végbél környékén vérzés stb de csak aranyér.

2022. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen, ha nem volt végbélrák a családodban, szinte 0 az esélye, hogy neked legyen. Tapintható csomó pedig más nem is nagyon lehet, mint aranyér.
2022. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:

"Jajjnekem! Miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni?"

Te is voltál 18 éves, ugye, kedves 3-as. A (kései)kamaszkorban mindenki egyből a legdrámaibb bajokat tudja csak elképzelni.

2022. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg egy proktológusnak.
2022. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!