Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafék műtét utáni...

Rövid fitymafék műtét utáni teendők, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma délelőtt estem át rövid fitymafék átvágás műtéten. Minden rendben ment, az orvos is nagyon kedves volt, de az izgalom miatt 1-2 dolgot elfelejtettem megkérdezni. Nem tudom a kérdés szempontjából mennyire számít, de azt hiszem elektromos szikével csinálta, aztán összeégette, így varratok nincsenek.

Az orvos mondta, hogy holnap estig ne érje víz, de holnap este zuhanyozzak le hátrahúzott fitymával. Jól gondolom, hogy tusfürdő egy jó darabig nem érheti a sebet, csak sima víz?

Azt mondta még, hogy minden pisilés után kamillateába tegyem, vagy betadin oldattal kezeljem, illetve betadint használjam reggel és este, pár nap után pedig ha gondolom neogranormon hámosító kenőccsel is kenhetem. Ezeket kb. mennyi ideig csináljam?

Illetve még egy kérdésem lenne, a műtét után raktak rá egy kis kötést, ezt mikor szabad levenni, hagyjam rajta a holnap esti zuhanyzásig?


2022. jún. 17. 11:13
 1/1 A kérdező kommentje:
A kötés közben lejött magától, nem volt szorosan rárakva. Arra válaszoljon kérem valaki, hogy meddig kell a sebet itthon kezelnem, fertőtlenítenem? Azt mondta az orvos, hogy 2-3 hét mire teljesen begyógyul és lehet "használni" is, azt viszont elfelejtettem megkérdezni hogy a kamillázást és betadinos fertőtlenítést mennyi ideig kell csinálni. A napi 2-3 alkalom természetesen nem gond, de gondolom nem kell 2-3 hétig minden pisilés után :D
2022. jún. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!