Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fülzúgás? Netán az agyam...

Fülzúgás? Netán az agyam csinálja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fülzúgásban szenvedek.


Nagyon érzékenyek a füleim, pár napja a TV zaját hallom a fejemben, még akkor is, amikor ki van kapcsolva.


Szerintetek az agyam játéka ez? Tinnitus?


2022. júl. 25. 22:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
70%

Előfordulhat, hogy tinnitus.


Érdemes volna beutalót kérni a háziorvostól fül-orr-gégészetre.


Egyik munkahelyemhez kértek ilyen vizsgálatot.


Mindenesetre, jobb ha kivizsgáltatod.

Akármi lehet a hátterében.

2022. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a TV zaját hallod, hanem olyan frekvenciát vélsz hallani, ami hasonlít a CRT TV-k "zúgásához".


Ezt mondd el majd a vizsgáló orvosnak (bár nálam magasról leszrta). Velem azután kezdett érdemben foglalkozni a fülorrgégész, miután kiderült, hogy a hallásom az audiogram szerint tök jó. Addig kapásból olyanokkal vádolt, hogy tuti koncertekre járok meg ilyenek...


A végére hagyta a nagyágyút: biztos stresszes a munkahelyem.


Aztán beadta a derekát és érdemi vizsgálatokra küldött. Mind negatív.


Előre megmondom, hogy NOOTROPIL lesz a célgyógyszer, amivel majd kezelni akarnak (ha nincs látható bajod). Én megkérdeztem, hogy mennyiben valószínű, hogy használ, aztán azt mondta a doki, hogy vagy igen, vagy nem. Nem kértem.


Az még fontos, hogy a fülzúgással minél előbb orvoshoz kell menni, mert bármelyik fajtája is áll fenn nálad, annál nagyobb a "gyógyulás" esélye minél hamarabb kivizsgálják. Általábna azt mondják, hogy 1-2-3 hónapon túl már biztos veled marad a leg több esetben (ha nincs kézzel fogható magyarázat rá).

2022. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 hét múlva nem lesz késő menni? Akkora van időpont, 1 hónapja zúg.
2022. júl. 26. 06:22
 4/12 anonim ***** válasza:

3: Mondom, ez helyzet függő. De alapból azt kell, hogy mondjam: nem késő! Csak menj el és vizsgáltasd ki.


Ha kérdezik, mondd el, hogy pontosan mióta zúg, mert az is sokat segíthet leszűkíteni a baj forrását. Kitartást! (És egy jó tanács: próbálj meg ne stresszelni rajta, mert csak idegesítőbb lesz a dolog ;)

2022. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha tényeg Nootropil kezelésre van (lett volna) szükség, azt min. 1-2 héten belül meg kell(ett volna) kezdeni. Ennek ellenére, természetesen a kivizsgálás javasolt.
2022. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennek a betegségnek z okát megtalálni nagyon nehéz.De az egész világon igy van ez.Nagyon sok oka lehet ennek a háttérben,aztán ezeket szétválogatni nem egyszerű dolog.22 éves koromban nálam is a tv miatt figyeltem oda.Azóta letelt több ,mint 40 év,nagyon sok vizsgálattal,gyógyszer kisérletezésekkel.

Aztán az egyik orvos kimondta,tanuljak meg vele együtt élni.

Remélem nálad ez nem így lesz.

2022. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, otthon és igazából az egész életem nagyon stresszes.
2022. júl. 26. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
mi lett?
2022. nov. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elmentem, egyiknél van egy kis károsodás
2022. nov. 2. 07:28
 10/12 anonim ***** válasza:
de zúg még? az h később mentél el nem volt baj?
2022. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!