Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymagyulladás, mi segít?

Fitymagyulladás, mi segít?

Figyelt kérdés

4 hete kínoz ez a történet, a fitymaféknél kezdődött állandó égő, diszkomfort érzéssel. Betadine-t használtam először, de nem segített. Miután eljutottam borgyogyaszhoz, ő canestent javasolt, gombara gondolt. Mintát is vett, ami végül nem gombát, hanem e colit mutatott ki. 1 hete antibakteriális kenőcsöt használok, de semmit sem javult, mostanra már körbe piros és gyulladt a fitymam, néha a makkomat is annak látom. Emellett olyan érzésem van (bár már lehet pszichés is, nagyon rá tudok feszülni dolgokra), mintha már a hugycsovem is fájna, haziorvosnal jártam vizeletet nezetni, nem e terjedt tovább, de negatív lett a gyorsteszt. Meg másfél hét, mire újra vissza tudok menni a borgyogyaszhoz, hiába magan úton intéznem, így is sokat kell várni és már nagyon türelmetlen vagyok. Tud valaki ajánlani valamit addig is, mivel probalkozhatnek, ami végre enyhitene a gyulladast?

Bő egy éve nem voltam együtt senkivel, nem gondolnék ilyen jellegű dologra, természetesen részt vennék std szuresen is, de mindenhol mindenre heteket kell várni.



#Fitymagyulladas
2022. aug. 28. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvosoknál okosabbat ki mondhatna?! Kezeld magad. Tartsd magad tisztán. Ne mosd irritáló mosakodószerrel. Kérj a gyógyszertárban olyan krémet, amivel helyileg mosakodhatsz naponta többször, minden vizelés után. Az e-coli könnyen bejuthat, nyilván. Éppen azért nem elég a vizelés utáni felületesség. Egyébként amúgy sem. A higiénia mindent visz. Pl tiszta kézzel nyúlj a péniszedhez. Ez nem vicc. Utazol, kapaszkodsz, kilincset fogsz idegenek után, akik, ki tudja, szoktak-e kezet mosni wc után, stb. Aztán hazamész, első dolgod a wc. Ezen változtass: hazatérve első a kézmosás, aztán wc.
2022. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
D Mannózt javaslok. Szájon át szedős antibiotikumot csak vényre kapsz, abban orvos tud segíteni.
2022. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, tudom. Mindig is fontosnak tartottam a higieniat, így nyilvánvaló az azonnali kezmosas is, ha hazaerek. Sőt, az orvos szerint túlzásba is vittem és elképzelheto, hogy a túlzott tisztálkodás miatt szűnt meg a védelem, ahogy ő fogalmazott. (Tobbnyire reggel-este is zuhanyzok) Mondjuk sokat utazom, munkahelyen sem biztos, h elég elővigyázatos voltam, uszodába is járok, így azért könnyen osszeszedhettem.

A kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy amíg újra eljutok a borgyogyaszhoz, van e bármi, amivel tudok próbálkozni, mivel az utoljára felirat kenocs láthatólag semmit sem használ.

Utánanézek a mosakodo krémnek, erre meg nem gondoltam. Köszönöm

2022. aug. 28. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Valaki beleköp a hugycsövedbe és jó ledz
2022. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!