Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hagyományos vagy modern borotva?

Hagyományos vagy modern borotva?

Figyelt kérdés
Eddig szinte az összes borotvától kipattogott a bőröm,mert elég érzékeny.Most kipróbáltam a gillette fusion proglide flexball 5 pengés borotvát,és ez bevált. Nem okoz bőrirritációt.De olvastam,hogy a hagyományos fémnyeles egypengés borotva is jó érzékeny bőrre,és elvileg azzal lehet a legsimábbra borotbálkozni,és jóval olcsóbb is. Kinek mi a véleménye?Megéri kipróbálni a hagyományosat?Egy gillette king c borotvát néztem ki,ami 4 ezer forint,és jár hozzá 5 penge. Kezdésnek többet nem fordítanék erre a fajta borotvára.Tudom hogy meg kell tanulni használni,mert könnyű megvágni magunkat.Minden borotválkozásnál új pengét kell bele rakni?Tényleg kisebb bőrirritációt okoz mint egy 3-4-5 pengés borotva?

2022. szept. 8. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen sokkal olcsóbb a hagyományos, én most kezdtem el használni azt ami a papámé volt. Sokkal kevesebb szemét, csak a pengét kell eldobni, de azért óvatosabban kell vele mint a biztonságival. A pengét is gyakran kell cserélni, mert ugye csak egy van és ha többször végighúzod akkor jobban kopik.
2022. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az "ősi" borotvánál azért el kell sajátítani a fogásokat.

Nem a méregdrága borotvákon múlik.

Az egyszerű 2 pengések is nagyon jók.

Sajnos ilyen a bőröd,ahogy idősödsz változni fog.

2022. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a régi pengés borotvát használom kb egy fél éve. Nekem sokkal jobban bevált mint a mindenféle csilivili modern Gillette vagy Wilkinson. Régebben ilyeneket használtam én is de már nem. Van belőle műanyag is, meg van igényesebb fém is.
2022. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es azért ez nem ilyen egyszerű. Egy 2 pengés borotvàval sokkal többször kell àthúzni egy felületet. Attól napokig tartó bőrirritàcióm volt,kb olyan èrzés volt mint ha làngolna a bőröm. De ha ezzel a gillettel megborotvàlkozok este,akkor van egy nagyon pici irritàció,de hasznàlok aftershave-t érzékeny bőrre,és màsnap reggel szép a bőröm és nem fàj.
2022. szept. 8. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Philips OneBlade jött be erre a problémára.
2022. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt is tervezek venni,de inkább testre használnám,de ha elég simára vàg,akkor valószínű azt fogom arcra is használni. Mennyire vàg simàra egy normàl borotvához képest? Kb 1 napos borosta?
2022. szept. 8. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:

A Oneblade nem vág tükörsimára, pár órás borosta.

A sima szitás villanyborotvák kocsit simábbra vágnak, viszont nem viszik a többnapos borostát.

De a sima pengét semmi sem übereli.

Én a helyedben kipróbálnám a villanyost, az alig irritálja a bőrt

2022. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A OneBlade-hez hozzátenném:

Én használtam testen és arcon is (két külön fej) - Arcra jó, pláne hogy én olyan 3-5 mm közöttre vágom a szőrt az arcomon.

Testre nekem annyira nem jött be, főleg a délebbi tájékon, ott mindent becsípett, amit csak lehetett, még a védőburkolattal is.

Testszőrnyírásra kifejezetten testszőrnyírót vegyél, én egy philips series 3000-t vettem, aminek szitás feje van. A OneBlade meg arc-only.


Sajnos a hagyományos vs modern témához nem tudok hozzászólni, én csak modernet használtam, 3 pengést, nekem anno az jó volt.

2022. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van szitás fejű borotvám,de az nekem nem jött be,az arcomon kb az okozta a legnagyobb bőrirritációt. Van egy philips multigroom haj és szakállvágóm is,de annak nem elég rövid a nullás része.Valószínű az lesz,hogy veszek egy oneblade face+bodyt,mert már amúgy is régóta terveztem venni,és majd kiderül hogy testre milyen,mert rendes borotvával biztos nem fogok lent borotvákozni,mert az kegyetlen sz*ar érzés,de pl egy nullásgép meg nem vág elég rövidre.Meg szerintem arcra is elég lesz a oneblade,mert ahogy néztem a videókat,rövidebbre vág mint egy hajvágógép nullás feje.
2022. szept. 9. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: "videókat,rövidebbre vág mint egy hajvágógép nullás feje."

Mindenképp, ennek elég vékony az alsó kése, a hajvágók elég nagy borostát hagynak, azt még utána le kell borotválni.

2022. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!