Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális az erős fájdalom és...

Normális az erős fájdalom és érzékenység szűk 1 hónappal körülmetélés után?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok. 25 napja csináltak circumcisio műtétet rég óta fennálló gyulladásos panaszok (balanoposthitis) miatt. Minap (3 héttel beavatkozás után) voltam kontrollon, doki szerint a seb begyógyult, Betadine-ezni és kötögetni már nem kell, pár - amúgy felszívódó - varratot kikapott, és azt mondta még kb 3 hónap a teljes gyógyulás. Azóta kötés nélkül járok dolgozni, reggelente kb fél órát sétálok, és már kb a 2. nap óta elég erős fájdalmaim vannak. Egy dolog hogy a szabadon lévő makk érzékeny, azt többen mondták hogy hetek mire javul, de a duzzanatok (ödémás rész ahová a szurikat kaptam és a fitymafék körüli rész) is fájnak. Legkisebb érintés is kínok kínja, hozzáérni alig tudok úgy fáj. Normális ez szűk hónappal műtét után? A hirtelen kötetlen állapotban az érintett területet érő nagyobb fizikai behatás miatt lehet? (műtét utáni 2 hétben otthon pihentem, aztán kötéssel sétalgattam) Egy orvosos csoportban egy urulógus azt írta hogy erős fájdalomnál műtős dokit vagy az ügyeletes urulógust kell keresni, úgyhogy most aggódom. :(

2022. nov. 11. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Látszólagos elváltozás van a fájdalom helyén?

Duzzanat, pirosság?

A varrat kiszedése okozhatott némi belső sérülést ,ami fájhat, de ha nem enyhül a hétvége folyamán, nem árt ha megmutatod az urulógusnak.

2022. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közel négy hét után azért már regenerálódni kellene a szöveteknek. Nekem a fitymafék és a körkörös seb találkozása gyógyult valami elképesztő fájdalmasan. Most mondhatnám, hogy ezzel a jelképés férfivá avatással kiszenvedtem, de utólag így is megérte.
2022. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es! Azt vettem észre hogy az eddigi 2 csúnyaságon (ödéma ahol a szurikat kaptam) és a fitymafék alatti "csüngő" vmi (doki szerint ez gyógyul leglassabban) mellett tegnap este magán a péniszen is megjelent egy kb ujjhegynyi duzzanat. Nem piros, de kicsit kemény. Az is bal oldalt van ahol az ödéma is, csak nem lent-oldalt hanem magán a pömpölőn. Az elején is volt hogy ezt a duzzanatot láttam de aztán leapadt, most visszatért mint Scwartzenegger.
2022. nov. 12. 08:35
 4/5 A kérdező kommentje:
A duzzanat és fájdalom mellett kicsit mintha feszítene is. Attól tartok hogy esetleg genny lehet belül. Ha igen akkor azzal mit lehet kezdeni? (hétfőn hívom az ügyeletet, hacsak addig nem lesz még rosszabb)
2022. nov. 12. 16:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugyan nem nagyon jönnek válaszok, de talán most... Állapotjelentés:tegnap (pont 4 héttel műtét után voltam magándokinál aki a műtétet javasolta (saját doki elérhetetlen kb telefonon). Azt mondta ránézésre teljesen normális, az ödéma meg a fitymafék körüli rész is. Sajna az új duzzanat ami a péniszen jött elő az pont kicsit leapadt tegnap, nem volt feltűnő, de természetesen mára megint jól bedagadt. Emellett a fájdalom nem múlik (úgy közlekedek mint egy nyugdíjas aki épp végbéltükrözésről jött). A doki vmi nyirokműködésről beszélt, hogy eddig pangott, most meg beindul lassan azért fájhat vagy vmi ilyesmi. Így egy hónappal műtét után engem nagyon aggaszt hogy ennyire fáj, érzékeny, miközben mindenhol azt olvasom hogy ennyi idő alatt sokaknak teljesen meggyógyul, meg már 4 hét után szex stb... Én örülnék annak is ha pisálás után ki tudnám rázni, de még az sem megy mert attól is fáj (autóval is ha rosszabb minőségű úton közlekedünk minden döccenő rosszul esik). Hiába voltam 2 dokinál is és mondják hogy még 2-3 hónap kb, ezzel élesen ellentétben áll amiket olvasok hogy 4-6 hét alatt tökéletesen felépülnek egyesek. Lehet én lettem a 100-ból egy akinek ez marhára nem jött be?... :(
2022. nov. 15. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!