Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 12 éves kisfiam fityma hegyéné...

12 éves kisfiam fityma hegyénél fehér csík van, körülmetélés után vagyunk,2 hónappal. Valaki tapasztalt már ilyet? Csak novemberre kapunk időpontot a bőrgyógyászatra.

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 09:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a gyerekurológushoz vinném a gyereket, nem a bőrgyógyászatra. Vidd oda vissza, ahol a műtétet csinálták. Egyébként miért kellett? A fiamnak is megcsinálták, de nem tudom elképzelni, hogy hol lehet az a bizonyos fehér csík. Fáj neki? Piros a környéke? Van egyébb panasza? Ha levágták a fitymáját, akkor hogy lehet hegye?
2010. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Helyesbítek a makkon van.

Ahol mütőtték ők küldték a bőrgyógyászatra,amúgy nem fáj és nem piros és több gond is volt az évek alatt, azért döntöttek a műtét mellett.

2010. okt. 1. 09:31
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja értem, az más. Ha nem fáj neki, akkor nincs SOS, sajna ki kell várni a novembert (vagy érdeklődj másik bőrgyógyászaton). Egyébként hátha válaszol más, aki már tapasztalt ilyet. Szerintem valami faggyú lehet a bőr alatt. Passz. Ez csak egy kósza tipp volt. De az tuti, hogy nem gyulladás.
2010. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2010. okt. 1. 10:31
 5/19 anonim válasza:
Mindkét fiamat körülmetélték, bár -vallási okoból- 8-10 naposan. A nagyobbiknál kevésbé a kisebbiknél jobban megmaradt a bőr a makk körül. Nála mindig begyült a napi "piszok". A bőrnek ezt a részét még hátra lehet húzni és alaposan ki lehet mosni. Ha nem fáj neki próbálkozz ezzel. Én is megijedtem mikor először láttam, de azóta is alapos lemosással eltűnik a fehér csík.
2010. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Szegény gyerek,basszus,tuti lett volna más megoldás is mint megcsonkítani,csak keresgélni kellett volna,na meglett a hirtelen döntés eredménye az már biztos.
2010. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Én is a metélés ellen vagyok,mert legtöbb esetben kisebb bemetszéssel lehet javítani,csak sok orvos egyből erre buzdítja az embert és a szülők meg át sem gondolják,hogy itt is felmerülhetnek gondok,foltosodás,száradás,hámlás a makknál stb és sokan nem is tartják esztétikusnak,meg megy majd a cukkolás is,ami buta egy dolog.
2010. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kedves "szegény gyerekező"! Biztos urológus vagy, hogy ilyen "tutiságokat" írsz, biztos az orvosok és a szülők nem évekig keresgettek más megoldást, mi? És milyen hirtelen döntésről beszélsz? Nem szükséges általánosítani. Manapság a vallási okokból történő körülmetélések száma már igen elenyésző. (Megjegyzem ezt az okot nem tudom elfogadni, ezzel én sem értek egyet.) Ha meg egészségügyileg indokolt, akkor meg pláne ne lármázz, mert az hirtelen döntés, hogy melyik pólót adom a gyerekre, de hogy kitegyem ennek a műtétnek, ... az egy nagyon hosszú keserves időszak végét jelenti. És legfőképpen a gyereknek megváltás. Látom rajta. Mi már régen elfelejtettük, évekkel ezelőtt történt, a gyerek 10 éves, alig emlékszik rá, lelkileg egyáltalán nem viselte meg. És nagyon nem érdekli, hogy hogynéz ki neki lent. Aztán meg ott az uszoda, meg a táborok (ahol óhatatlanul látják más gyerekek) és őt konkrétan irígylik, nemhogy cikiznék. Ezerésegy oka lehet egy ilyen beavatkozásnak, miért beszélsz "kis bemetszésről". Na mindegy is, a lényege, hogy ne általánosíts, hogy minden szülő aki ennek kiteszi a gyerekét, az lelketlen és nem körültekintő és hirtelenkedő.
2010. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%

Kedves utolsó, nem tudom, milyen közösség, tábor, milyen úszás az, ahol IRIGYLIK az ilyet, mert én ilyet nem tapasztaltam, sőt, az ellenkezőjét tapasztaltam egész gyerekkoromban

Nem hiszem, hogy bárkinek van joga arra ítélni magatehetetlen gyereket, hogy fityma nélkül éljen, nekem rengeteg problémát okoz és nem csak a ronda külső a probléma, hanem az is, hogy nem funkcionál rendesen, amin nem tudnak segíteni az orvosok, pedig voltam néhánynál.

Kíváncsi volnék, miféle "vallási okok" voltak, ami miatt 8-10 hónaposan "kellett" körülmetélni, merthogy a zsidóknál a 8. napon végzik, az iszlámban meg viszont később, 10 éves kor körül vagy utána... sántít az egész, de akárhogy is magyarázzuk, embertelen, gusztustalan dolog gyerekek testét megcsonkítani.

2010. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó előttinek,hát te hol élsz?-én se találkoztam még azzal hogy irigyelnék,sokkal inkább hallottam,hogy inkább kicikizik,lezsidózák,arabozák akinek metélt van,meg megbámulják,persze ezt én elítélem.Egyébként vallási okot én se tudok elfogadni,hisz isten nem hiába teremtette oda,nem de?És isten nem akarná fájdalomnak kitenni a gyerkeket,mert általában a vallási metélés érzéstelenítő nélkül megy,még hogy nem afrikában élünk,mert akkor a pici lányokat is ennek tennék ki,és hát vagy túl éli vagy nem.Na mindegy,ez csak szöveg,vallást erre nem szabadna felhasználni.Ha nincs más választás az megint más dolog,de én is hallottam,hogy sok orvos egyből erre buzdíja a szülőket,hogy így nem lesz később már probléma és hányszor lehetett hallani,hogy mégis lett és a gyereknek sem tetszet a végeredmény,főleg mikor már kamaszodott.

Itt az édesanya is egy felmerült próblémáról ír a műtét után,sőt valaki meg ödémáról írt,szintén a műtét után.Ahány ember,annyi nézet.


Kedves anyuka!

Szerintem is inkább urológiára vidd a kisfiút és csak utána a bőrgyógyászatra,ha ezt javasolná az urológus orvos.

2010. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!