Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 40 évesen megvizsgáltathatom...

40 évesen megvizsgáltathatom a prosztatámat, vagy még korai?

Figyelt kérdés
Nincs semmi panaszom, csak elővigyázatosság. A családban volt daganatos betegség, igaz nem pont prosztatával kapcsolatos.
2023. jan. 11. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem korai ez.
2023. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ez korhoz kötve .
2023. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem lenne panaszom, ugyan el nem mennék. Tudod miből áll egy vizsgálat??
2023. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Vérvétel, meg megtapogatják, amennyire tudom. Van más is? Egy foghúzás szerintem semmivel nem kellemesebb. Nem volt még benne részem, de valószínűleg kibírható.
2023. jan. 12. 08:04
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Ez mindennél kellemetlenebb lehet.
2023. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
5 ös ,ne lihegd túl ez a vizsgálatot.
2023. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az urológus, hogy alap esetben 45 éves kor felett ajánlott az éves kontroll. Akinél viszont volt prosztata daganat a családban, ott 40 éves kor felett ajánlott. Aztán nevetve hozzátette, hogy aki 40 felett betéved, nem ússza meg. Nem kellemes vizsgálat, de kibírható. Volt olyan évem, amikor 5x volt prosztata vizsgálatom, pedig negyven se vagyok. Volt egy szép prosztatagyulladásom, akkor szinte lesz@rod ki hol nyúlkál, csak segítsen valaki.
2023. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező; Nem mennék semmi pénzért...Pláne, ha nincs bajom.
2023. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

Ne hallgass a 8-asra!


Ha 20 évesen megy valaki szűrövizsgálatra, az sem korai. Minél hamarabb kiderül, hogy van-e probléma, annál nagyobb eséllyel gyógyítható.


Ma már van ultrahangos vizsgálat is, legalábbis apukámnak úgy csinálták és nem kellett "felnyúlnia" az orvosnak.


Amég úgy megy az ember, hogy nincs baja, akkor nincs is mitől tartania. Ez olyasmi mint a fogorvos. Az is irtó kellemetlen, de ha félévente, évente megnézeted, akkor könnyebben kezelhető egy esetleges probléma.


Főleg, ha volt már daganatos beteg a családban, akkor mindenképpen megvizsgáltatnám magamat.


Az orvos nem fog kinevetni, nem fogja megtagadni a vizsgálatot. Max. megkérdezi, hogy miért akarsz vizsgálatot, de akkor mondd azt, hogy elővigyázatosság.

2023. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9

"Ha 20 évesen megy valaki szűrövizsgálatra, az sem korai. "

És mégis miért kellene 20 évesen olyan vizsgálatra menni, ami tipikusan 50+ kort érint??


"Ma már van ultrahangos vizsgálat is"

Azt is fel kell dugni... Nem vagyok előrébb.

2023. jan. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!