Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 40 évesen megvizsgáltathatom...

40 évesen megvizsgáltathatom a prosztatámat, vagy még korai?

Figyelt kérdés
Nincs semmi panaszom, csak elővigyázatosság. A családban volt daganatos betegség, igaz nem pont prosztatával kapcsolatos.
2023. jan. 11. 21:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#10, 7-es vagyok. Az UH-nál nem dugnak fel semmit, a hátadon fekszel. Még a gatyádat sem kell lehúznod, csak az ágyékot kell szabaddá tenni. Tapasztalatból írom (sajnos).
2023. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11

Köszi, akkor az legalább csak hasi uh. Szerencsére.

2023. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

10


Akkor egy 20 évesnek semmi baja sem lehet, csak ha már betöltötte az 50-et? Nem jobb, ha biztos vagy abban, hogy semmi bajod?

2023. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

13

Nézd a valószínűséget is. Mégis, mennyi az esélye 20 évesen a prosztataráknak? Kimutatható % egyáltalán? Nem hiszem. Akkor miért vesse magát alá ilyen vizsgálatnak?

2023. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én már voltam vastagbéltükrözésen is, pedig 40 sem vagyok. Kibírtam, nem haltam bele. Ehhez képest mi egy prosztatavizsgálat?! :D Ne legyünk már ennyire puhányak!

Szerencsére csak vaklárma volt, de egyáltalán nem bánom, hogy kiderült. Sokan betegednek, sőt halnak is meg fiatalon. Ha te vagy a 100-ból az az 1, akkor a statisztika vigasztalni fog...?

2023. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15 Ez nem puhányság kérdése. Prosztata vizsgálatra elvből nem mennék, ha nincs bajom.
2023. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%
Túl van lihegve a dolog, egy ujj sokkal vékonyabb, mint az a széklet darab, ami egy rövidebb ideig tartó székrekedés után kijön az emberből. Az ánusz feszítését alig érezni, a prosztata betapintása nem megszokott és csak kevéssé fájó ingert jelent, az is pillanatokat jelent. Utána persze, lehet, hogy az ember érez valami diszkomfort érzést pl. fél órán át, de valójában semmiség az egész. Ehhez képest egy fogászati kezelés maga a kínzókamra. Az urológus ad beutalót PSA (prosztata specifikus antigén) laborvizsgálatra, így az is ingyen van.
2023. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 Alapesetben egyetértek veled, de azért a prosztata vizsgálat tud nagyon fájdalmas is lenni. Amikor be volt durranva, de szükség volt a prosztata váladékra a tenyésztéshez, akkor nagyon fájt. Vagy 20cm-t odébb toltam a vizsgáló ágyat, amire könyököltem. Pillanatok alatt levert a víz és a könnyeim is kicsordultak. Szerintem egy pillanatra az eszméletemet is elveszthettem, mert a doki is nagyon be volt parázva. Felfektetett az ágyra és nem engedett felkelni. Fel akart vitetni a fekvőbeteg osztályra.
2023. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

17

Nem a fizikia részén van a hangsúly, hanem a lelki megterhelésen: semmiképpen sem akarnám ezt a megaláztatást elviselni.

2023. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 nincs benne semmi megalázó. Amúgy már írtam, eljöhet az a pillanat, amikor lesz@rod, ki mit csinál veled, csak segítsen, mert se vizelni, se közösülni nem tudsz. De még élni se nagyon, annyira rosszul vagy.
2023. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!