Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért vagyok délután mindig...

Miért vagyok délután mindig álmos?

Figyelt kérdés

Mikor haza érek a munkából(15:00) mindig le kell feküdnöm aludni mert nem bírom, nem fizikai munkát végzek!

Reggel 5kor kelek van mikor fáradtan és van mikor kevésbé!

Játszadoztam már a lefekvésekkel de egyiksem volt jó! Aludtam már el 7kor 8kor 9kor 10kor 11kor de ugyanaz a helyzet!

Napi 3 energiaitalt iszom és felkelés után egy csésze kávét ha ez számít

Időrendi sorrendben

5:00 csésze kv

07:00 1 energiaital

10:00 1 energiaital

13:00 1 energiaital

Nem hinném hogy ez lenne a gond, az energiaitalt is csak kortyolgatva iszom, kb 40 percig :D

Ti szerintetek mi lehet a gond?

20/f



2023. jan. 27. 15:34
 1/6 anonim válasza:
95%
Helytelen életmód. Értsd - táplálkozás , kávé , energiaital...
2023. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez a gond. Gondolj bele, rengeteg koffeint juttatsz a szervezetedbe délelőtt aztán ezt délután megvonod. A szervezet alkalmazkodik hozzá, magyarán egyre több koffeint kellene bevinned, hogy éber maradj és az a csilliónyi kis receptor ami a megnövekedett koffeinbevitel miatt növekedett, most nem jut koffein molekulához, csak ahhoz, ami az álmosságért felel.

Ha leszabályozod a napi koffeinbevitelt normál mennyiségre, akkor ezek a felesleges receptorok eltűnnek, aminek az lesz az eredménye, hogy délután is energikus maradsz.

2023. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Örökre felejtsd el az energiaitalt, az egy méreg, és maradj a kávénál (az egy "jobb" méreg, mint az energiaital, én láttam, hogy mire képes az energiaital az emberrel, nem szeretnék mesélni).


Ha éhgyomros kávézol, akkor azt is felejtsd el.Legalább egy kekszet harapj a kávé előtt.


Iktass be reggelit, ez nagyon nagyon fontos.Olyat, amit bírsz reggel enni, ez lehet bármi.Nem nagy lakomát kell csinálni, hanem csak valamit beiktatni, műzli, akár előre megcsinált szendvics előtte nap, kalács, joghurt, akármi.A reggeli kihagyása egyébként nagyon is nagy baj.Én is küzködtem ilyen problémákkal (22 vagyok), és a reggeli beiktatása után sokat javult.

2023. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minek az az energia szarság.

Az nagyon árt a szervezetednek, nem csoda ha ki akar nyiffanni.

2023. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd el a háziorvosnak, talán beutal egy laborvizsgálatra.

Ami még segíthet: elegendő folyadék, vitaminok, vedd rá magad a sportra.

2023. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szokj le az energiaitalról mert az árt a szervezetednek, inkább igyál kávét!
febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!