Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A borotválással eltűnhetnek a...

A borotválással eltűnhetnek a pattanások?

Figyelt kérdés

Amióta rendszeresen borotválkozok az arcomon, azóta egész jó állapotban van az arcom, sokkal ritkábban jön ki.


A mellkasomon viszont sok van, sokszor nagy, gyulladt pattanások is, amik hetekig tart mire begyógyulnak és persze a sok apró fekete pötty.


Arra gondoltam, hogy biztosan a szőr miatt nem levegőzik. Vagy a szőrszálak irritálják vagy azok miatt nem tudnak ürülni a faggyúmirigyek.


Valaki tapasztalt javulást, azzal, ha borotválta a mellkasát?


2023. jan. 28. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó hormonok miatt van.Majd ezt is kinövöd,és nem lesznek ilyenek.
2023. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jobb lett miután leborotváltam,azóta rendszeresen csinálom
2023. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
A férfi attól is férfi,ha szőrös .Ez is a férfiasság jele .
2023. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem a ferfiasság jeleire kérdeztem rá, de ha már itt tartunk, akkor egy gyulladt pattanásos mellkas sem valami esztétikus. Tele piros pöttyökkel nem fest valami férfiasan a felsőtestem. Ha a borotválás elmúlasztja, vagy legalább is javít a helyzeten, akkor már előrébb vagyok.


Amúgy meg nem gondolom, hogy a szőrösségtől lesz egy férfi férfi. Rengetegen szőrtelenítik a mellkasukat, mégis férfiak maradtak...

2023. jan. 28. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Egy próbát mindenképp megér és ha nem is azonnal,de szerintem javulni fog a helyzet.Arra lehet számítani,hogy maga a borotválás is okozhat bőrirritációt,tehát lehet,hogy eleinte attól is kipirosodik. Nekem határozottan ,sőt teljesen elmúltak a pattanások,mondjuk én nem kizárólag amiatt borotváltam le,engem amúgy is zavart,mert nekem nagyon sok szőröm van.
2023. jan. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A borotválástól biztos nem tűnik el.
2023. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Nem inkább a borotválkozással együtt járó extra tisztítás segített az arcodon? A szőrtelenség tuti nem. Táplálkozással is sokat lehet javítani, de ezt inkább hozzáértőtől kérdezd. Orvos, dietetikus, bőrgyógyász, ilyesmi.
2023. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!