Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enyhe here fájdalom, mitől lehet?

Enyhe here fájdalom, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja nagyon enyhe fájdalmat érzek, jellemzően a bal herémen, de néha a jobb oldalin.

Ez nem állandó, időnként érzem, de vannak napok amikor szinte egyáltalán nincs jelen. Nem akadályoz a mindennapi dolgok végzésében, csak néha zavar és eltereli a gondolataim.


Próbáltam kitapintani, viszont érintésre semmi elváltozást nem érzek a heréken, illetve érintésre sem érzékenyek. Néha inkább az ereken érzem, hogy érzékenyek a tapintásra, de ezt sem érzem mindig, esetleg a mellékherére is gondolok.


Esetleg valakinek lehetett hasonló tünete? Így elmondottak alapján mennyire lehet vészes? Utóbbit csak azért szeretném tudni, mert a napokban el kell hagynom az országot. Mindenféleképpen szeretnék majd kint ellátogatni orvoshoz, csak nem tudom “mennyi időm van”. Próbáltam utána olvasni mi lehet, akár herevisszér, akár gyulladás is stb. Remélhetőleg gyógyítható.


Lehetnek olyan dolgok, amikkel enyhíthető lenne, vagy amit érdemes lehet kipróbálni? Mennyire lehet tragikus kimenetelű, ha nem azonnal, hanem csak pár napot követve tudok orvoshoz fordulni? Ilyen tünetekből következhet bármi súlyos kimenetelű betegség/megoldás (eltávolítás/impotensség)?

Előre is köszönöm!


21/F



2023. febr. 21. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Herevisszér.

Menj el urológus dokihoz, ultrahanggal megnézi és megnyugszol.

2023. febr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Herevisszér. Urológus megmondja.
2023. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még a medencéből származó lesugárzó fájdalom is lehetséges (lágyéki nyirokcsomó, combizület stb.).
2023. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ahogy utána olvastam, valóban egyeznek a tüneteim és gyakoribb betegség férfiaknál, mint gondoltam. Megnyugtat, hogy amennyiben műtéti beavatkozásra lenne szükség, ez egy rutin művelet lenne.


Lehetséges lehet, hogy a bal oldaliról átsugárzik a fájdalom a jobb oldalra, vagy jobb oldalt is gyanakodni lehet? ( ugye mint írtam leginkább bal oldalt érzem )


Illetve mennyire biztonságos ezt pár napig halogatni? Olvastam, hogy vannak, akik hónapokig, évekig halogatták, ignorálták. Nyilván nem szeretném halogatni, szó se róla, csak a héten költözök külföldre és már nem igazán tudnám ezt lemondani és valószínűleg egy-két nap alatt nem lehetne orvosolni.

Napok/hetek után még menthető lenne?


Nem szeretném túl dramatizálni. Tudom, hogy gyakori betegség és valójában nem is olyan vészes, de mégis egy intim dolog és nagyon kevés kielégítő választ olvastam, ezáltal bennem van a para.

2023. febr. 22. 01:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyu. Menj el dokihoz.

10 perc a vizsgálat és megnyugszol!

Megértelek, én is halogatnám, de ez a legjobb amit tehetsz!

Ne szivasd magad az aggódással!

2023. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen tele van friss spermaval!Az csinál feszítő fájdalmat!Ideje lenne már rendesen kiverned!
2023. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma voltam urológusnál, megtapogatta ő is, megnézte ultrahanggal, vett mintát, megnézte a prosztatámat is. Elvileg teljesen egészséges vagyok, nem tudja mitől jelentkezhet a fájdalom, ő is annyit ajánlott, hogy ürítsem rendszeresen. Viszont annak ellenére, hogy nincs párom egy ideje, szinte minden nap önkielégítek.

Megnyugtat, hogy mindent rendben talált, legalábbis ahogy fogalmazott: ha van is valami, semmi olyan komoly, ami miatt aggódni kéne, elvégre az most kibukott volna.

Mégis egy picit zavar, hogy nem tudni mitől fáj, illetve emiatt gyógyszert, sem gyógymódot nem tudott erre javasolni.

Akkor ezek szerint csak reménykedni tudok, hogy elmúlik magától.

2023. márc. 1. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!