Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csakis a napi mozgás mennyiség...

Csakis a napi mozgás mennyisége számít, az hogy mit eszünk nem is olyan fontos?

Figyelt kérdés

Példa. Tavaly ételfutárkodtam napi 12 órában heti 5x egy étteremben, ebből kb 3-4 órát sétáltam naponta,lépcsőzés emeletekre, ezen kívül semmilyen más mozgás. Ebédre-vacsorára a legsilányabb minőségű pizzát ettük, sütemények, cola literszámra.Minden reggel kemény merevedésem volt! Fitt voltam, jó közérzetem volt egész évben.

Példa2

Januártól irodában dolgozom egész nap ülök sajnos a gép előtt. Heti 3x súlyzós edzést végzek, egészségesen táplálkozom liszt cukor elhagyva. Reggeli merevedés megszűnt. És sokkal fáradtabb nyomottabb vagyok sajnos. Most akkor ha belegondolok nem is számít az étrendem csak a napi mozgás mennyisége? Szerintetek?


2023. márc. 1. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít az étrend, főleg hosszútávon. De nyilván a kevés mozgás hatása erződni fog főleg, ha egy sportosabb életmódhoz voltál szokva.
2023. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mondom ez a legsilányabb anyagokból készült pizza volt, vanília bombák, somlói galuskák, sprite cola stb. Ez a futárkodás ment tavaly januártól novemberig.
2023. márc. 1. 10:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Most én nem tudom mennyire számít az étrend biztos persze, de ez durva! Sőt hozzáteszem mikor fizikai munkát végeztem táplálék kiegészítőket sem szedtem. Most irodai munkám alatt ezeket is szedem és mégis gyengébb nyomottabb vagyok.
2023. márc. 1. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kólában, somlói galuskában nincs se vitamin, se fehérje, se ásványi anyag. Kb csak cukor, és üres kalóriák.

De a testi-szellemi fittséghez ugyanúgy kell a mozgás, mint a változatos étrend.

Az is elveszíti a kondiját, aki ugyan mozog, de szarokat eszik, meg az is, aki egészségesen táplálkozik, de egész nap ül.

2023. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokták mondani hogy a testedzés, a fogyás a konyhában kezdődik. Hogyne számítana a bevitt táplálék
2023. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy dolgot nem vettél számításba

Pl irodai munkánál agyadra mehetnek a kollegák a főnök és az ügyfelek és ez a pulzusod meg vérnyomásod szétbassza és az is lehet az oka.

2023. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!