Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mégis mire vannak az orvosok?

Mégis mire vannak az orvosok?

Figyelt kérdés

Minek kell oda beülni, felvenni a fizut, ha nem tudja ellátni a munkáját? Nem kell akkor jelentkezni, vállalkozni, hogy na én orvos vagyok, meggyógyítalak. Eddig akárhányszor mentem akárhány orvoshoz, vagy azt se tudta mi a bajom, vagy rosszul tudta és felírt valami baromságot jó drága pénzért.

Először sűrű vizelés miatt mentem, vett vizelet mintát a házi orvos, azt mondta egészséges vagyok. Igen? Mert az biztos normális, hogy kb 5 percenként kellett a wcre járkálnom, szerintem is. Utána visszamentem, mert továbbra is fennált, ugyanezeket a köröket lefutottuk, semmi változás. Elmentem urológushoz, aki még hátul is nyúlkálgtatott, csak tudnám hogy minek, felírt gyógyszereket 10k értékben és semmi javulás. Utána ezt a részét elengedtem, magától gyógyult meg, mai napig nem tudom mi volt a baj. Aztán most elmentem szintén urológushoz, mert valami fehér kiütések vagy mik megjelentek a nemi szervemen. De több is van, van a makkomon egy fehér folt az nem fáj, az csak úgy ott van. Nem tudott rá semmit mondani, széttárta a kezeit. Azt mondta lehet az ami Michael Jacksonnal is volt, meg fényképet csinált róla. De emelett vannak ilyen apró fehér valamik csík formában kb, ami fáj is és rohadtul undorítóan néz ki, de amilyen alaposan vizsgálgatott szerintem azt észre se vette, pedig mondtam neki. Még ilyen felesleges vizsgálatokat elvégzett, hogy a vesém rendben van stb, csak épp azzal nem foglalkozott amiért mentem. Semmit nem mondott konkrétan, csak hogy tovább küldi valami bőrgyógyásznak aztán egyből viharzott is ki. Semmi arról, hogy ha esetleg lenne fejlemény arról én hogyan értesülnék stb, kaptam a kezembe egy igazolást aztán mehetsz haza fiam. Betegen mentem, betegen jöttem. Ez aztán az egészségügy. Konkrétan hiányoztam egy napot a semmire.


2023. ápr. 28. 00:18
 1/5 anonim válasza:
100%

Sajnálom, átérzem. Futottam már én is ilyen felesleges köröket. Legutoljára is nevetségesen sok pénzt otthagytam egy magándokinál, akit mindenki dicsért. Nah nekem egy tök ugyanolyan gyógyszert írt fel, mint a másik doki. Nem jutottam előrébb, mert az lett volna a lényeg, a pirula nélkül is meglegyek. Persze bemagyarázta, hogy ez nem olyan gyógyszer… a f@szt nem.

Mostanában már tudatosan figyelek a testem minden rezgésére, olvasgattam sok mindent ilyen témában. Nem mondom, hogy orvos vagyok mert nem, nem is akarom ezt játszani. Azonban mióta ennyire figyelem a testemet, azóta valahogy ösztönösen mintha éreznem, hogy most mi miért történik. Nocsak nocsak nem kell hozzá orvosi diploma, hogy gyógyteával, vitaminokkal helyre hozzam magam.

Értelemszerűen ezeket kisebb dolgok esetén tudom alkalmazni. De bízom benne, ha egyszer úgy hozza az élet hogy súlyosabb dologgal kell szembenéznem, akkor leszek annyira figyelmes, hogy már jó előre megérzem a dolgokat a testemben és nem hagyom, hogy az orvosok csak legyintsenek, mondván semmi baja magának.

2023. ápr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Az éremnek 2 oldala van: egyrészt az orvosom 90%-a lezüllött tehetségtelen balek aki bemagolta az egyetemen oktatott tananyagot de képtelen komplex gondolkozásmódra és nincs jó problémamegoldó készsége, nem véletlenül ülnek a dohos lepukkant retek rendelőkben (mert a tudás hiányában képtelenek jól fizető és magas egzisztenciával rendelkező munkaköröket betölteni pl: Data Scientist, Cloud Architekt, Site Reliability Platform Engineer, Sr. Java Backend Dev és még sorolhatnám).


Másrészt a betegek 90%-a valójában nem beteg és minden hülyeséggel orvoshoz fordulnak holott valójában az égvilágon semmi bajuk. Lásd a sok idiótát akik vérvételre várnak, állandóan tele a váró szinte minden kórházban. Plusz a rendszeres egészségügyi szűrővizsgálaton résztvevő birkák és még sorolhatnám.


Szóval összegezve: ameddig ennyi idióta jár összevissza nem létező betegségek kivizsgálására addig bárkit oda lehet ültetni az orvosi székbe akármilyen tehetségtelen mivel nem fog kiderülni hogy alkalmatlan a munkavégzésre.

2023. ápr. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

#2 a rendszeres szűrővizsgálat mondjuk pont fontos. Egy évben egyszer senki nem hal bele, és a rendszernek is bírnia kéne ennyit.

Fogorvoshoz is évente illene menni, mégis mindenki már csak akkor megy, ha kirohadt valamelyik foga és komolyabb beavatkozás szükséges. A vérvétel pedig szintén évente egyszer kéne, mindenféle hiányt kimutat. Valakinek fontos hogy mindig szinten legyen tartva a vasa. Ezek nem nagy dolgok, de fontos lenne betartani. Szóval az évi egyszeri szűrővizsgálat pont nem okolható. Főleg ha már ennyi pénzt lenyúlnak a fizunkból. De tény, hogy vannak birkák, akik tényleg minden nap ott ülnek. Azokat fejben kéne kezelni.

2023. ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DanielC ***** válasza:
En ilyenkor megkedeznem a chatGPT-t. Húgyúti fertőzés (cystitis vagy húgyhólyaggyulladás) a leggyakoribb ok a gyakori vizeléshez.
2023. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen betegséged van, amivel küzd az immunredszered, az növelni fogja a vizelések gyakoriságát egy kicsit. Ha nagyon gyakori a dolog, akkor az jellemzően valamilyen húgyuti fertőzés. Ezért csináltak teszteket, hogy kiderüljön, milyen, és célirányosan tudják kezelni. Sajnos a teszt nem mutatott ki semmit. Van ilyen, nem lehet mindent teszttel kimutatni, van, amire nincsenek tesztek, van, aminél nem megbízhatóak. Ezért valamilyen általános kezelést kaptál, ami sajnos pont a te fertőzésedre nem hatott megfelelően. Van ilyen, sajnos messze nem tart még ott a tudomány, hogy mindenható legyen.

A teljes körű vizsgálatot számon kérni egy orvoson hülyeség. Orvosi műhiba lett volna, ha nem vizsgál meg minden a szakterületéhez tartozó dolgot, beleértve a vesék kitapintását is. Az pedig, hogy egy bőrelváltozással elsőre nem tudott mit kezdeni, nem az ő hibája, az nem az urológus szakterülete. Az, hogy emberileg nem viselkedett normálisan, abszolút az ő hibája, amiről legfőképpen az egészségügyi ellátórendszer általános működése tehet, de ez már politikai téma.

Bőrproblémával menjk bőrgyógyászhoz, ő fog tudni a legnagyobb eséllyel segíteni.

2023. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!