Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van esetleg bármi tippetek...

Van esetleg bármi tippetek arra, hogy hogyan tudnék figyelni a folyamatos folyadék bevitelre?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira sűrűek a napjaim, hogy elfelejtek inni és már csak akkor jövök rá amikor a rosszullét kerülget. Online kalkulátorok szerint 2.7-2.8 liter vizet kellene meginnom naponta. Ehhez képest, munkában csupán egy fél literes palacknyi vizet szoktam meginni, ebédre sajnos nincs lehetőségem folyékony ételeket enni. (levest nem tudok behordani munkahelyre, csak szilárd ételt) Ezen kívül reggel és este megiszok 1-1 pohár vizet. Próbáltam már mindenfélét. Beállítottam ébresztőket, beszereztem egy minőségibb kulacsot, de így is annyira rohanok mindenfelé, hogy egyszerűen elfelejtem, vagy csak lecsapom az ébresztőt, mivel ez a legkisebb gondom. Bármi tipp?

2023. ápr. 30. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, ha tudatosan ignorálod (kikapcsolod a jelzést és teszel rá), akkor nincs mit tenni. Ha majd elég fontos lesz számodra, akkor majd iszol...
2023. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Reggel kezd a napod 3dl hűvös vízzel, éhgyomorra. Mielőtt nekilátsz a reggelidnek, szlopálj be még kétdecit. Ne csapd le az ébresztőt!
2023. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha poharában innám a vizet, fél liter sem lenne meg. Kulacs tetejével utálok ba..akodni. Nekem a megoldás, hogy vettünk zero szörpöt, 1 litereset, műanyag flakonos. Miután kifogyott, úgy döntöttem, abba teszek vizet. Napi 2x töltés és megvan a 2 liter. De ha egyet megiszok, akkor annyi, bár inkább 2 vagy több liter szokott így lenni.


Ha neked olyan nehéz, csináld azt, hogy reggel nyelj le fél litert. Ha nap közben elfelejted, nem érdekel, akármi, akkor ez van, rosszul leszel. Este idd meg a másik fél litert, vagy többet. Gondolom, többet innál így, mint amennyit most. De a legjobb az lenne, ha megerőltetnéd magad és a rohanás közepette is szakítanál egy percet arra, hogy igyál legalább pár kortyot. Vagy ahogy írtam, lenyomsz fél litert, azzal elvagy egy ideig.

2023. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Appot próbáltál már?
2023. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen alkalmazás ami jelez, hogy mikor mennyit igyál. Bár ha erre a célra ébresztőt állítottál és azt is kinyomod akkor csak rajtad múlik..
2023. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inni kell. Kinyitod a szád és beöntöd. A palackon követheted a mennyiséget. Ennyi.
2023. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!