Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Bal oldali mell-mellkasi...

Wiffy kérdése:

Bal oldali mell-mellkasi szív/ér/izom rezgés ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon remélem, hogy valaki tud választ adni a problémámra mert már teljesen reménytelennek érzem a helyzetet.


26/f


Németországban élek már 5 éve, a gondok 2 éve szeptemberben kezdődtek. Ekkor oltattam be magam Johnsonnal ( kényszer ).


Egyből egy hétre rá mentem melóba(gyár) és amint beértem brutális szédülés, mentő, kórház. Egy laza 7 órás bent tartás, röntgen, fülvizsgálat, fej CT, EKG, szív stb stb. Minden rendben, minden érték tökéletes, jöhettem haza.

Egyből ezután a fülem kezdett el sípolni, 2nap után ismét fülorrgégész, minden jó persze, de el is múlt hamar utána.


Azóta viszont olyan problémám van, amivel sajnos a német háziorvosom sem igazán akar foglalkozni, mert ugye hozzá vittem minden papírt leletet stb a kórházból és ugye látta az értékeket.


Tavaly nyáron otthon voltam nyaraltam, hasmenés 5 nap, annyira leesett a vérnyomásom muszáj voltam bemenni a kórházba, infúzió, minden rendben volt. Azóta valami gond van a szivem táján.


Vissza-vissza jártam itt Németországban a házi orvosomhoz, többször volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő, ekg, minden érték jó, se alacsony se magas nem volt. Vérvétel, eredmény jó... Már ekkor úgy éreztem, hogy mindegy mi bajom van, csak valami legyen, amit el tudunk kezdeni kezelni.


Egy éve kezdődött kb, lehet ennek a hatására is már, hogy hatalmas halálfélelmeim lettek. Napközben, munkában, filmnézés közben rámtört aztán okozott kellemetlen perceket a fejben meg a testben is, ugye szívverés felment kicsit, de ezek általában nem tartottak sokáig. Az a baj, hogy így 1 év elteltével ez a félelem nemigazán múlt el. Van, hogy hetekig napi szinten előjön bennem többször is, aztán elfelejtem, majd megint. Nem is igazán attól félek, hogy meghalok, hanem hogy milyen kár, hogy nem élem meg azt, ami pl 200 év múlva lesz. Tudom ez nagyon hülyén hangzik, én se vagyok fogyatékos, gyárban melózok cnc gépeken nem vagyok egy beszari gyerek de ez a gondolat ahogy felütötte a fejét bennem azóta tönkre tesz. Most már nem is érdekel, hogy mi lesz 200 év múlva, csak egyszerűen bennem maradt ez a szorongó érzés.


Na és amiért valójában írom ezt az egészet, a konkrét probléma.

A mellkasom bal oldalán, kicsit feljebb konkrétan a mell környékén előlről mintha pattogna a szivem. ( Tudom, hogy a szív inkább középtályt van), de ilyen érzés. Vagy mintha az ereim pattognának. Oldalról is van egy ilyen kellemetlen érzés, de az annyira nem vészes. Ez többször előfordult már, utoljára 1 hónapja kb is így volt, egyből evés után annyira rámjött, hogy bepánikoltam, ugye felment már a vérnyomásom is tőle, konkrétan látni lehetett a szívverésemet trikón keresztül aztán mentőt kellett hívnom, mondanom sem kell. Kórház, mellkasi röntget, tüdő, ekg, vérnyomás, minden rendben mehetek haza.

Ez a mostani izom,ér,szív, nem is tudom minek nevezzem már, most konkrétan 4 napja tart. Munkában kezdődött délután szintén evés közben, ez a pattogás, szédülés, rossz közérzet. Nem állandóan tart, de nagyrészt igen, ha fekszek akkor mindig. Az a kérdésem, hogy volt-e valakinek esetleg ehhez hasonló már? Lehet ez valamilyen depressziós dolog? A fogászati beavatkozásomat húzom egy ideje mert parázok a fogorvostól ( otthon szétfúrták az állkapcsomat konkrétan köpdöstem ki a lakásban a fogaimat miatta..) szóval lehet a fogfájástól esetleg? 10 éve cigizek kb, néha néha megiszom azért( amíg otthon éltem azért durvább piálások voltak) , van azért egy kevés túlsúly is úgygondolom - 188cm 105kg.

Az éjszakai alvással nagy problémáim vannak mivel melóban tavaly mondjuk 80% csak éjszakás műszakban dolgoztam hétről hétre. Ha reggeles vagyok alig tudok este elaludni, ha délutános vagyok reggelig felvagyok. Lehet ez ettől? Vagy mégis szívprobléma, esetleg hátgerinc, lép, fene tudja már olvastam mindent...


Tudom, hogy hosszúra sikeredett, sajnálom de már teljesen reményvesztett vagyok ezzel kapcsolatban és nagyon remélem valaki tud erre normális magyarázatot adni. Köszönöm.



2023. máj. 6. 03:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbeteg vagy.


Ha lett volna bármilyen kardiovaszkuláris, légzőszervi vagy bármi bajod akkor már rég diagnosztizáltak volna tekintve, hogy többször is elég részletesen megvizsgáltak.


Neked egy pszichiáterre van szükséged.

2023. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon szépen köszönöm a válaszod. Én is erre gyanakodtam az utóbbi napokban, ahogy olvastam róla. Mióta kiírtam ezt a kérdést még rosszabbul vagyok, nem aludtam szinte semmit, hajnalban altatót voltam muszáj bevenni de már az se nagyon segít.

Valószinűleg most megválaszolódott a problémám forrása, viszont itt Németországban nem lesz egyszerű kerítenem egy magyar pszichológust, pszichiátert. Van esetleg valami tanácsod a tünetek enyhítésére, házi kezelésére? Tényleg nagyon szépen köszönöm.

2023. máj. 6. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Stressz.


Magnéziumhiány tud ilyen rángó-remegő érzést csinálni.

De valószínű rástresszelsz már a dologra és ez felerősíti benned a dolgot, ahogy az első írta.

2023. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor ezt a pattogásfélélét érzed olyankor mennyi a pulzusod? tedd a nyaki ütőérre a kezed és érzed a szívverésed . Ha az normális és nem gyors vagy összevissza ver akkor nem szívről van a dolog hanem vagy pánik vagy valami idegrángás szerű
2023. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyors még lehet attól, ha rástresszel, de valóban ha nem üt félre a szíved vagy nem irreálisan magasan ver akkor nem attól lesz.
2023. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!