Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akinek felnőttként volt...

Akinek felnőttként volt körülmetélése, le tudná írni a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Úgy tudom körülbelül egy hónap a teljes gyógyulási idő, hogy néz ki ez az egy hónap? Nagyon kellemetlen? A műtét meddig tartott, mennyire volt fájdalmas stb?

Előre is köszönöm.


2023. júl. 4. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2019-ben, 29 évesen szántam rá magam, magándokinál. A műtét maga szerintem volt vagy 30-40 perc, voltak kellemetlen részei (pl. az érzéstelenítés), de a műtétet végigbeszélgettük a dokival, így nem volt olyan borzasztó. Ellátott instrukciókkal és megkaptam a kezdő kötszer-adagot. Az utókezelést be kell tartani, mert akkor gyógyul szépen, bár való igaz, hogy a másnap reggeli merevedés ritka rossz élmény volt.

Lassacskán javult a helyzet, ment le a duzzanat, elhasználtam nem tudom hány flakon Betadine-t, de megérte. A gyógyulás tényleg nagyjából egy hónap, addigra össze is forr a seb, de azért utána még kímélőre kell fogni. A végleges kinézetét olyan 3-4 hónap alatt éri el, de akkor már bőven használható.

Egyetlen pillanatig sem bántam meg, hogy rászántam magam, minőségi változást eredményezett.

2023. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vissza sem kellett menni az orvoshoz? Ha több flakon Betadine is elfogyott akkor gondolom elég csúnya lehetett, meg tudtad állapítani látványra, hogy nincs semmi gond?
2023. júl. 5. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

15:07-es vagyok. Egyszer kellett kontrollra visszamenni. Nem volt kiugróan csúnya, csak szokásosan feldagadt-kékzöld foltos, ahogy az ilyenkor szokásos. Szerintem a Betadine-t én adagoltam túl :)


Kérdező, gondolkodol rajta egyébként?

2023. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most hétfőn volt 3 hónapja, szintén 29 évesen. Igaz csak részleges körülmetélés, kb. a fityma felét távolították el. Ahogy az első is írta, a műtét maga bő félóra. Nekem az érzéstelenítés sem volt fájdalmas, egy pillanat volt, ami kb. annyira volt fájdalmas, mint amikor vércukrot mér az ember, a többi szúrást még annyira sem éreztem. Utána 2-3 órát feküdtem még a szobában, míg hazaengedtek.

Első éjszaka leesett a kötés, és elég sokat vérzett is, de mire felébredtem, elállt, úgyhogy csak a mosógépnek lett kis extra munkája az ágyneművel. :)

Az első egy hét volt elég kellemetlen. Nem fájt egyáltalán, de bizonyos pozíciókban kellemetlen volt. Nagyon be volt duzzadva, meg ilyen alvadt vér darabok voltak mindenhol.

Nekem azt mondta az orvos, hogy nincs túl sok Betadine, akár óránként is nyugodtan használjam, jó bőven, follyon csak mindenhol.

Víz nem érheti, amíg a seb nem záródott be, ez nálam olyan másfél hét volt. Akkortól mentem vissza dolgozni, addig home officeban voltam.

Kontrollra a 2. héten mentem, addigra teljesen összezáródott a seb és a varratok is mind kiestek 1-2 kivétellel.

Ezután jelentősen lelassul a gyógyulás, és egyén függő, kinél hogy alakul. Kb. egy hónaposan volt először, hogy erekciótól nem éreztem fájdalmat. Addig volt egy gyenge, de éles fájdalom, ha feszült a bőr.

Most három hónaposan ernyedten teljesen oké, szépen néz ki, nincs semmi gond. Mereven a fitymafék helyén még érzékeny, a dörzsölés kicsit fájdalmas tud lenni, illetve szintén alul viszonylag erősen megduzzad, és kell neki kb. félóra, amíg a duzzanat elmúlik. Elvileg normális mindkettő, a fájdalom majd enyhül, ahogy az idegek gyógyulnak, a duzzanat pedig majd a nyirokerek helyreállásával. Ez egyéntől függően 3 hónaptól akár 24 hónapo is lehet.

Mindent összevetve egyáltalán nem vészes procedúra, az első egy hét kellemetlen, 1-2 hónapos kortól pedig gyakorlatilag gyógyultnak tekinthető, de legalábbis funkcionálisan semmi problémát nem okoz már akkor.

2023. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen estem át rajta, 16 évvel ezelőtt. Nekem is kb. úgy zajlott mint ahogy az #1-ben leírta. Annyi, hogy emlékeim szerint én még kamilla teával is mosogattam, így a géz nem tépte fel a sebet amikor leszedtem. Kb. két hétig nem érhette víz, ebben az időben új funkciót találtam az óvszernek.
2023. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A műtét inkább kellemetlen, de mivel be van érzéstelenítve közben, így csak az elején fáj picit. A gyógyulás már más dolog, ott kiszenvedtemk de így is megérte. Sokkal tisztább lett. Közösüléskor mindent jobban érez a partnerem is. Szóval nem bántam meg, csak itthon van ezzel valamiféle vallásos fóbia, holott más országokban része a normális férfi testképnek.
2023. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2023. júl. 6. 09:39
 8/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Hagy írjam le én is a tapasztalataimat. Durva hogy mindenki nagyjábol 29 évesen esik át ezen. Hát én is 29 évesen pontosabban 4 napja. :D Nem volt más választásom mert annyi betegséget elkaptam a nőktől sajnos, sok partnert váltottam az életemben. A fityma száraz és repedezett volt, nem értem miért nem ajánlottak részleges körülmetélést sosem akartam magamnak teljeset... tudtam előre hogy ritka kellemetlen érzés ha a makk bármihez is hozzáér..


Végül kés alá feküdtem, doki elmondta hogy a kedvence a brazil sport ezért tartott kb 1 órát a mütét sajnos. Én még sajnos aggódom mert ugy néz ki az egész mint a szilva és a színe is. De sokat olvastam googlen hogy van ez (nyilván google alapján meghaltam) de ahogy az előzők is mondják (remélem) hogy ez elfog mulni 2-3 hét mulva. Én csak egy órácskát feküdtem és mehettem is műtét után. Igy van betadine-t azt nem kimélem, doki mondta hogy akár betadine-nal felhigitott vizes pohárba mártogassam utána meg fülpiszkára az oldatot és ugy kenjem körbe a varratnál. Alvás kellemetlen, hason alvás lehetetlen. Idegenkedem hogy bármi is hozzáérjen egyszerüen nem szeretem de remélem megéri.

Kár hogy ezt nem kiskoromban végezték el de nem volt mit tenni.

2023. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PaRtY BoY válasza:
Kérdésem a hozzádzolókhoz hogy tovább bírják a szexet? “Egy műtéten vaciláló 31 éves férfi “
2023. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Szerintem ez egyén függő (sok minden agyban dől el ahogy szokták mondani), van aki azt mondja, hogy semmi sem változott. Nekem egy kicsit érzéketlenebb lett, így több inger kell, ezért később megyek el.
2023. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!