Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enyhe fitymaszűkületem van,...

Hvz kérdése:

Enyhe fitymaszűkületem van, mi a teendő? -->

Figyelt kérdés

A fitymám merev állapotban csak a makk aljáig megy, kicsit fáj, kirepedezik.(szemmel látható hogy szűkebb, mint kellene) Olvastam hogy esetleg krémmel is lehetne kezelni.

Milyen krémet javasoltok? Szükséges a műtét?


2010. okt. 13. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszútávon mindenképpen jobban jársz, ha megműtteted. Utána nem lesznek ilyen gondjaid, így meg csak nyűglődsz vele!
2010. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben kell a műtét,ha erre kerülne sor,akkor is z-plasztika elég lesz,ha metélni akarna a doktor akkor hagyd ott,ez elég divat most nálunk,de kétlen hogy nálad is ez lenne most.Egyébként kádban fürdéskor húzogassd attól is szokott a bőr lazzulni,meg ha órvoshoz mész akkor ő is tud kenőcsőt adni,urólógushoz is elmehetsz egyedül,vagy háziorvos tanácsát is kikérheted.Valami papsajt fürdőt is szoktak emlegetni.Itt egy EE nevű is szokott írni keresd meg és ő tud tanácsot adni.
2010. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ORVOS
2010. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
húzogassd hogy lazuljon,ha nincs változás menj dokihoz.
2010. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Elmégy az urológushoz aki megfogja vizsgálni és mondani fog valamit.

Ne lepődj meg ha például szóba kerül a metélés valamely formája... el kell döntened hogy kell e a fitymád, vagy nem kell e a továbbiakban. Ha metélt leszel akkor egy kicsit másabb lesz ott lent, és szvsz problémásabb is lesz a "viselése", "használatkor" síkosítónak is játszania kell, s mivel gyakorlatilag ez egy életre szóló döntés alaposan mérlegelni kell, de ezt el is kell hogy mondják majd, de meg is nyaggathatod a dokit :D


Nálam is volt egy kis szűkösség anno, de fürdéskor, a víz hathatós segítségével hónapok, ha nem egy év alatt de végleg megszűnt a szűkület. Azt csináltam hogy hokizásnál, mindig egy picivel többet húztam fel, a víz a bőr "meglágyításához" kell, ha szárazon csináljuk az általad leírtak történik: egyszerűen felhasad a bőr.

Tehát minden alkalomkor egy picit tovább húzod amíg érzed hogy feszül, de ne fájjon.


Aztán ott van még a rövid fék esete, amennyiben a makkod lefelé hajlik húzás közben, akkor egy rutinműtét lehet az eredmény, melynek során részlegesen vagy teljesen megszüntetik a féket, szikével vagy lézerrel. Lézer előnyben lehet, fölkel mérni hogy hol lézereznek az országban :)


Ja és annyit még hogy a fitymafék elmetszéséhez szerintem nem kell altatás, de ha mégis altatni akarnak akkor metélés gyanús, ez esetben hagyd el a műtőt akármi van.

2010. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyenlőre maradok a vizes megoldásnál, remélem siker lesz!
2010. okt. 14. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A metéléssel vigyázz,csúnya tud lenni,és sok orvos egyből ezt akarja,mert neki kényelmesebb,aztán száraz,hámló,foltosodó makkod lehet.Szóval ha ez az első ötlete és nem akar más választási lehetőséged adni,akkor keress másikat.


Lehet z-plasztikát alkalmazni,két kisebb bemetszéssel a bőrőn lazzítnak,nyoma nem marad.De mivel még nem olyan súlyos a húzogatást azt én is ajánlanám.

2010. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vigyázz kérdező, az első válaszadó amit ideböfögött, azt úgy felejtsd el, ahogy van, a többiek viszont mindent elmondtak, csináld úgy, ahogy mondták!

Nekem teljes körülmetélést csinált az orvos és azóta nagyon rossz, kirepedezett, ronda foltos makkom van, ronda varratnyomok, nem igaz az, hogy higiénikusabb lenne, esetemben, mivel kis lyuk maradt a varrat után, amibe belegyűlik a szmötyi, ha nem takarítom valami tűvel... a lányok iszonyodnak a látványtól. Kerüld el, ahogy van, a kibicekre meg az üzletemberekre meg a sátánistákra ne hallgass!

2010. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!