Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha folyamatosan fáj az aranyer...

Ha folyamatosan fáj az aranyerem akkor műteni kell?

Figyelt kérdés
Eddig csak vécézéskor fájt de most már akkor is fáj ha nem megyek vécére.Pont azután kezdett fájni miután bekentem krémmel és azóta sem múlt el.Kb 8 órája fáj,leülni se nagyon tudok a fájdalom miatt.Menjek be a kórházba?40/F

2023. júl. 30. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az volt a baj hogy amikor bekentem a végbélnyílásnál nem mostam meg a kezem.Azóta nem is merem kenni semmivel nehogy mégjobban fájjon.Enni is csak keveset mertem egész nap.
2023. júl. 30. 20:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Hat ha pl kokemeny szeklet miatt faj, lehet, hogy szekletlazito kene, ha mar etkezesedben megtettel mindent.
2023. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezzel foglalkozó szakember tudja megmondani.

Prosztológus.

2023. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ülj hideg vízben fél órát
2023. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most lejöttem az utcára sétálni hátha az jót tesz
2023. júl. 30. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem prosztológus, hanem proktológus, és igen, valóban fel kellene keresni orvost.
2023. júl. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kúp, ha mélyebben van. Kenőcs, ha kint van. Kerülni kell a fűszeres ételeket. Egyél több rostosat és kevesebb szilárd kaját, igyál többet. Ha kiáll az aranyér, akkor lehet finoman vissza lehet nyomni kézzel egy hosszabb fürdő után. Ha viszont már teljesen kint fityeg, akkor valószínűleg műtéti úton le kell nyisszantani.
2023. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod, hogy mivel kened be. Az ánusz ráncaiban szinte óhatatlanul vannak széklet maradványok, hacsak nem használsz bidét altest mosásra. A széklet maradványok meg hajlamosak szétkenődni és a benne levő baktériumok gyulladást okoznak a bőrön ill. az aranyeres területen. Ezért ajánlatos a Reparon használata, amiben fenol (karbolsav) fertőtlenítő van. Nedves törlőkendőt is ajánlható használni (csak az ne kerüljön be a szennyvízcsatornába, mert akkor még nagyobb lesz a baj).
2023. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hemorliddal kentem csak azután még jobban elkezdett fájni most csak sima aranyér elleni kenőcsöt használok rá
2023. aug. 2. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!