Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kezdjem el szedni a vérnyomásc...

Kezdjem el szedni a vérnyomáscsökkentőt, ha egy életen át szedni kell?

Figyelt kérdés
56 éves férfi vagyok. Eddig a vérnyomásom éveken át 145/95 körül volt, de tegnap nyomott a mellkasom és elmentem az ügyeletre. EKG rendben volt, pulzus is, de a vérnyomás 190/110 volt. A doki felírt Coverland Plus tablettát, hogy ebből reggeli előtt naponta egyet vegyek be! Elolvastam a használati utasítást és az áll rajta, hogy ezt egy életen át kell szedni. Ma reggel ismét 145/95-öt mértem.
2023. aug. 6. 04:54
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
19 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elírtam. Helyesen Covercard Plus 10 mg
2023. aug. 6. 05:02
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha orvos írta fel, akkor igen, szedni kell.
2023. aug. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Agyvérzetten, lebénultan sokkal rosszabb lenne. Csak egy gyógyszer. Van aki egy életen át szúrja magát inzulinnal gyerekkora óta.

Szedjed, hogy sokáig maradj közöttünk.

2023. aug. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos így rendelte, szedd be! Ha nem vagy jól tőle, visszamész és beállítja az adagot, vagy ad másikat!
2023. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet, hogy ideges voltál az orvosnál és azért ment fel ennyire? Sokaknak un. fehérköpeny szindróma miatt orvosnál nagyon magas, otthon mérve normális. Szerintem méregesd otthon pár napig reggel, délben és este, írd fel az értékeket és menj el vele a háziorvosodhoz. 145/95 karban tartható, rendezhető Galagonya teával, vagy galagonyás teakeverékkel is, életmód váltással, túlsúly esetén fogyással, dohányzás esetén annak elhagyásával. Ezt én megbeszélném a háziorvosommal és nem kezdeném el addig a gyógyszer szedését ha nem feltétlen muszáj.
2023. aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Kezdd el szedni a gyógyszert, mert a 145/95 alapvetően sem a normál tartományban van.


Amit tennék, hogy elmennék a háziorvoshoz, kérnék 24 órás vérnyomásmérőt, hogy biztosan megfelelő-e a felírt gyógyszer.


Vagy ami a legjobb lenne, elmenni kardiológushoz akár magánban is. Nekem kiderült, hogy nem vérnyomáscsökkentő kell, hanem béta-blokkoló. Mégiscsak egy kardiológus a szakorvosa ennek a problémának.

2023. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De vegyél vérnyomásmérőt és ellenőrizgesd magad. Nem a magas vérnyomásba fogsz belehalni, hanem a sok mindenbe amit okozhat. És a halál nem is a legrosszabb.
2023. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Ki kell vizsgáltatni mindenképpen és az sem árt, ha vezetni kezded a vérnyomásodat, legalább reggel és este, esetleg délben mérve. Nyilván a gyógyszer mellett, ha szeded, akkor normál tartományba kell visszahúznia. Sokan elkövetik azt hibát, hogy nem követik nyomon a vérnyomásukat és a gyógyszer idővel túl erőssé vagy kevésbé hatásossá válik és az ugyanolyan rossz, mintha nem is szednék.
2023. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egy hónapig vérnyomás naplót kellett vezetnem, mielőtt felírta a gyógyszert. Egyébként érdemes átgondolni, hogy mi az amin tudnál változtatni az életedben. Dohányzás, túlsúly, táplálkozás vagy több mozgás. Gyógyteák vagy kiegészítő készítmények is segíthetnek, ha ilyesmit jobbnak látsz. A 190-es érték már magas és veszélyes lehet kezeletlenül, úgyhogy nem szerencsés, ha kísérletezgetsz hosszú ideig.
2023. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szeptember elején jutok el a körzeti orvosomhoz, mert addig szabadságon van. Addig szedem és mérem a vérnyomást, aztán majd megbeszélem vele. Köszönöm a válaszokat!
2023. aug. 6. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!