Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kezdjem el szedni a vérnyomásc...

Kezdjem el szedni a vérnyomáscsökkentőt, ha egy életen át szedni kell?

Figyelt kérdés
56 éves férfi vagyok. Eddig a vérnyomásom éveken át 145/95 körül volt, de tegnap nyomott a mellkasom és elmentem az ügyeletre. EKG rendben volt, pulzus is, de a vérnyomás 190/110 volt. A doki felírt Coverland Plus tablettát, hogy ebből reggeli előtt naponta egyet vegyek be! Elolvastam a használati utasítást és az áll rajta, hogy ezt egy életen át kell szedni. Ma reggel ismét 145/95-öt mértem.
2023. aug. 6. 04:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez, hogy "egy életen át szedni kell" csak annyit jelent, hogy a gyógyszer csak addig kezeli a problémát, amíg szeded. Ha abbahagyod, de nem változtattál semmit az életmódodon, akkor visszamegy ugyanoda a vérnyomásod, ahol a szedés nélkül lett volna. Viszont ha más módon sikerült kezelni a magasvérnyomást, pl. fogyással, egészséges életmóddal, akkor abbahagyhatod a gyógyszert is. A legfontosabb, hogy a vérnyomásod legyen rendben, mert tényleg súlyos kockázat mondjuk egy agyvérzés. A másodlagos dolog, hogy ezt milyen módon éred el - nyilván a legjobb, ha az életmód terápia elég hozzá. De ha nem, akkor pedig meg kell keresni a számodra legmegfelelőbb gyógyszert.
2023. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen ajánlatos életmódot változtatni az egészséges irányban (megfelelő célirányos orvosi kivizsgálások után). A gyógyszer felírások többnyire egyetlen alkalomra alapoznak a gyógyszergyári vizsgálatokra alapuló adagolással. Ezek nem személyre szabott biológiai vizsgálatokon nyugszanak, csupán statisztikai megbízhatóságúak.
2023. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, saját háziorvosnak is elvileg van helyettese aki ilyenkor tud segíteni.
2023. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 56 évesen nem nagy probléma egy tabletta beszedése reggel, gondolj bele, van, aki 18 éves kora óta szedi.

Egy nagyon jó, modern gyógyszert kaptál, rendkívül kevés mellékhatással és még azok sem jelentkeznek mindenkinél.

2023. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

Sok hülyeséget tudtok írni.

Ha rendben vana vérnyomás akkor nem fontos szedni.

Én is azt csináltam hogy már egy ideje csak minden másnap szedtem most meg már nem szedem és állandóan mérem.

Jó a vérnyomásom.

2023. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az első napok tapasztalata után én is csak fél szemet szedek, ez tartja 120/80 körül, viszont az egykori jó 72-es pulzusom 80-90 között van egész nap. Igyekszem fogyni és átállni valami természetes dologra az orvosi vizsgálat után.
2023. aug. 9. 05:13
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Azt ne felejtsd el, hogy a szív kompenzálni próbál. Tehát eddig fent volt a vérnyomásod, akkor alacsonyabb volt a pulzusod. Viszont most hogy lentebb van a vérnyomás, így a pulzus kicsit emelkedik.


Egyébként nem kellene szívgyógyszerrel egyénileg kísérletezgetni, hanem el kellene menni kardiológushoz és az ő utasítását betartani

2023. aug. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!