Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés előtt állok...

Körülmetélés előtt állok fitymaszűkület miatt, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Orvosnál már voltam, a műtét időpontját később kell egyeztetnem vele.

Viszont azt nem tudom, hogy teljes vagy részleges körülmetélés lenne-e érdemes?

Az utóbbit valamiért nagyon sarazzák, de állítólag a teljes meg nem tetszik a lányoknak (bár kétlem, hogy emiatt rúgdosna ki az ágyból), meg ugye nem is megszokott itt nálunk.

Hallottam olyat is, hogy akinek részleges volt, utólag megcsináltatta teljesre. Miért?


A másik kérdés csak annyi lenne, hogy érdemes-e a műtét előtt megborotválkozni?


Bocsánat a hülye kérdésekért.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. szept. 10. 07:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy fitymatúltengés is van, ha esetleg ez változtat valamit a dolgon.
2023. szept. 10. 07:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott borotválnak meg. Ha ettől meg akarod őket kímélni, szerintem úgyis jön műtét előtt a borbély. Többet nem tudok, mert engem vastagbél daganattal műtöttek, akkor is megborotváltak ott lent is.
2023. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csupasz makk ***** válasza:
100%
Nézd meg a korulmeteles.hu oldalt, ott nagyon sok információ van a témával kapcsolatban! Regisztráció után az orvosok neveit és a képeket is láthatod. A részleges metélésnek az a hátránya, hogy lassabban gyógyul mint a teljes, ráadásul újból beszûkülhet a maradék fityma. Érdemes megborotválni a mûtét elõtt, hogy a szõr ne ragadjon bele a friss sebbe.
2023. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gabcsi ***** válasza:
100%
Szia, a részleges fél megoldás, dokik ugyan megcsinálják, nehezebben gyógyul, a makk korona felőli oldalát takarja lankadtan, így nincs szabadon, ami miatt gyulladt lehet. Túltengés esetén biztosan a teljes km a jó megoldás. Lányok változóak, van aki fel sem ismeri. Borotválni érdemes a comb környékét is. Hol lesz a műtét?
2023. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A teljes körülmetélés alatt azt értik, hogy a makk teljesen szabadon lógjon ernyedten is. A feszesség erekcióban is kellemes érzés és valamennyi mozgatható bőr mindig marad.


Részleges előnye, hogy nem felétlenül látszol majd körülmetéltnek, mintha csak a makk vége lógna ki. Ugyanakkor sokkal nagyobb eséllyel hátracsúszik és feltorlódik a makk árkában a bőr ernyedten.


Én a helyedben a végleges és teljes megoldást kérném.

2023. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
A borotválás otthon szerintem alap egy ilyen intim beavatkozás előtt.
2023. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fitymaszükületed van akkor a helyzet adja, hogy milyen metélést fog preferálni az orvos a megoldás érdekében. Azt fontos kiemelni, hogy orvosi szemmel Ő azt nézi, hogy a problémát megoldja, jelent esetben a fityamszűkületet. Nem a beteg dönti el a metélés mértékét.
2023. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csupasz makk ***** válasza:
100%
7 Amikor engem 12 éves koromban metéltek fitymaszûkület miatt, nálam is az orvos döntötte el, hogy mennyit vág le a farkamból. Ezzel nincs semmi gond akkor, ha az orvos a konzultáción elõre megmondja, hogy mennyit fog leszedni, miért kell annyira visszavágni a bõrt és ebbe a beteg beleegyezik. Nekem azt mondta az orvos a mûtét elõtt, hogy "csak és kizárólag a szûk és heges részt fogja eltávolítani." Ezzel szemben igen erõsen megnyeste a hímvesszõmet, jóval a makkom pereme alatt volt a vágás. A mûtét után egy órával miután a doki megnézte a drasztikusan visszavágott férfiasságomat, szó szerint ezt mondta: "Sokkal többet levágtam a pöcsödbõl mint mennyit kellett volna azért, hogy a jövõben biztosan ne legyen fitymaszûkületed."
2023. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!