Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés fitymaszűkület...

Körülmetélés fitymaszűkület miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos fiatal koromban fitymaszűkületem volt (valószínűleg a cukorbetegségem miatt), amit műteni kellett, de az akkor megoldotta a dolgokat. Az utóbbi két évben viszont újra nehezebben tudom hátrahúzni a bőrt, az orvos által felírt kenőcs se mindig elég, emiatt javasolta a körülmetélést. A fórumon igyekeztem utánna olvasni a dolgoknak és a műtét menetének, de elég bizonytalan vagyok, a betegségem miatt így is kicsit feszengek társaságban... Mennyire elfogadott ez a körülmetélés? Nagyon hátrányos szexnél? Úgy olvastam sok hölgy nem tud vele mit kezdeni, ráadásul van aki csak síkosítóval tud normálisan elmenni? Aki hasonló helyzetben volt annak megérte hosszabb távon?

2023. szept. 8. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A világ férfiainak legalább harmada vallási okból vagy csak egyéb szokások miatt körül van metélve. Szerinted nem hagytak volna már réges-rég fel ezekkel a hagyományokkal, ha hátrányos lenne és az élvezet kárára menne? Dehogyisnem!


Orgazmust elérérni csupán a makk ingerlésével nagyon nehéz, mivel az érző receptorok alapvetően a makk alsó pereme alatt, a fitymafék környéki területen vannak. Szex vagy önkielégítés közben ennek a területnek az érintése, ingerlése vezet el az orgazmushoz. Ebből következik, hogy a csak a makkot fedő fityma eltávolítása alig vagy egyáltalán nem befolyásolja az élvezet elérésének képességét.

Körülmetélés során általában nem távolítanak el annyi bőrt, hogy teljesen feszes legyen mereven, így marad mozgatható bőr, amit ugyan nem lehet ráhúzni a makkra, viszont az érzékeny makk alatti terület ingerlésére továbbra is simán alkalmas marad a megmaradt bőr, ezért nem kell hozzá sikosító.


Szex közben, főleg a behatoláskor, akkor okozhat kis problémát a fityma hiánya, ha a hölgy nincs kellően benedvesedve. De az még fitymával együtt is kellemetlen lehet mindkét félnek…

2023. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha tudod,hordd hátrahúzva a fitymád!

Így jobban lesz rálátásod érzés szempontjából,és kinézetre sem sokban különbözik.

És,ha metélés lesz,már nem lesz a makkod érzékeny.

2023. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Sikosító körülmetéletlenül is kellhet. Semmi baj nincs a körülmetéléssel. Nekem is fitymaszűkületem és fitymatúltengesem volt és nem bánom, hogy rászántam magam. Persze ciki lehet levetkőzni egy férfiöltözőben, de manapság szinte mindenhol van kabin. Másrészt nekem, azaz a használójának kell élveznie. Kit érdekel más mit gondol? Ilyen erővel kamuzhatnám, hogy vallási oka volt (pl. zsidó vagy muszlim felmenők) vagy születhettem az USA-ban. Az amerikai kisfiúk és férfiak közel háromnegyede ma is körül van metélve, csak ezt itthon nem hangoztatjuk. Egyszerűen ez a kinti testkép része, mint a lányoknál a füllyukasztás, úgy a fiúknál a fityma lenyisszantása. Attól még ugyanúgy élvezik az életet. Az a szellemileg éretlen nő pedig, aki emiatt nem kezd veled és intim szintet elérve emiatt rúg ki, attól jobb is, hogy kilép az életedből.
2023. szept. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem hátrányos szexnél, hanem előnyös!!!
2023. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabcsi ***** válasza:
100%
Az előttem szólok mindent leírtak, annyival egészíteném ki, hogy USA-ban elképzelhetetlen hogy valaki bőrös, spanyol ajkúak között gyakori már csak. Amúgy németeknél, belgáknál már egy iskolai osztályban 40%-uk metélt, csak náluk fűznek hozzá tévhiteket! Szerintem nagyon kevés hátránya van, inkább előnyei vannak!
2023. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csupasz makk ***** válasza:
100%
A körülmetélés fitymaszûkület esetén kimondottan elõnyös. Nem derül ki, hogy milyen mûtéten estél át, valószínûleg bemetszés, vagy részleges metélés volt neked. Ha ismét beszûkült a maradék bôr, akkor mindenképp a teljes metélés a megoldás, ha csak nem akarsz harmadszor is kés alá feküdni. Nekem olyan súlyos szûkületem volt gyerekkoromban, hogy a végén egyáltalán nem tudtam hátrahúzni a bôrt, ráadásul a pisilést is megnehezítette, a fitymám tiszta heg volt és be volt repedezve. Szerencsére nem pöcsölt az orvos, hanem radikálisan eltávolította a fitymámat a fékkel együtt. Azóta (lassan 33 éve) tökéletesen mûködik a szerszámom és kimondottan jól néz ki fitymátlan péniszem a teljesen lecsupaszított makkal a végén. Soha senki nem szólított meg azért, mert metélt vagyok, pedig én rendszeresen járok naturista strandra is. Az a lényeg, hogy egy olyan dokihoz menj, akinek nagy tapasztalata van a körülmetélésben és maximálisan figyelembe veszi a kérésedet, hogy hogy nézzen ki utána.
2023. szept. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!