Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, h idővel elzsibbad...

Normális, h idővel elzsibbad a kakas?

Figyelt kérdés

Biciklizés közben, akár már néhány km után elzsibbad a farok. Nem mindig, de legtöbbször. Másnál is így van, srácok? Vagy..?

Nálam korábban nem volt tünet ez, kb. 1 éve vettem észre először.



2023. szept. 12. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg elnyomja a nyereg az ánusz és a herék közötti részt.
2023. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ott a prosztata van, hm? Ideje megnézetnem?
2023. szept. 12. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van kifejezetten férfi barát nyereg, ami kíméli a prosztatát. Érdemes beszerezni egyet. Ettől függetlenül nem akarlak lebeszélni az orvosról, ha úgy gondolod, akkor keress fel egy urológust. Veszíteni valód nincs, max pár pillanat kellemetlenség.
2023. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyereg elszorítja azt az eret,ami a nemi szervekhez viszi a vért .

Van 1 biciklis szabály,aki hosszabb távon kerekez,az idönként 5-10 percet állva tekerjen.

2023. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem már van, h néhány km megtétele után zsibbad. Egyébként 5-10 percet állva tekerni? Annyira profi nem vagyok, a Balatont körbetekerem, de állva akár 10 percet folyamatosan, nekem soknak tűnne.

Visszagondolva egy balatoni kör alatt csak néhányszor zsibbadt csak el.

2023. szept. 12. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
allits a nyergen emled/erszd/dontsd, vegyel masik nyerget (van ilyen ferfibarat is). neha allj ki a nyeregbol, nem kell 5-10 percre, inkabb 5-10 percenkent egy kis idore.
2023. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt már olyan bicaj, amin hasonlót éreztem, de szerintem is az ülés (nyereg) az oka.
2023. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány éves vagy, és hogy mikor lett utoljára cserélve/állítva az ülés.

Lehetséges csak rosszul van beállítva az ülésmagasság és/vagy az ülés dőlésszöge, vagy elöregedett a gél és kikeményedett.

Én nemrég cseréltem mindkét outimon az üléseket a gél elöregedése miatt, már nekem is nagyon nyomta a gát tájékát, és néha nekem is zsibbadt a hímtagom már 40km után.

A prosztatámat havonta legalább egyszer ellenőrzi a sportorvosunk a kötelező vizsgálatok alkalmával, de ha valamiért mennem kell két kötelező vizsgálat közben is hozzá, akkor rutinszerűen minden alkalommal megnézi (mondanom sem kell, mindig baromira örülök neki... LOL 😂).

Most ezeket az üléseket használom a két outin, és igazából nem tudom egyikre sem azt mondani, hogy ez vagy az a jobb, mert mindkettő tökéletes ergonómiailag a seggemnek is (pedig eléggé eltérő kialakításúak), és a gátrész mélyedése is mindkettőnél szélesebb, hosszabb, és mélyebb kialakítású az előzőeknél, ami nekem kifejezetten előnyös az átlagosnál hosszabb és vastagabb gátam miatt.

Itt van mindkettő típusa:

Selle Royal Ellipse Premium Relaxed (szélesebb verzió)

ERGON SR Comp Men M/L (ebből van kisebb is S/M, és ebből is van széles ill. keskeny verzió is mindkét méretben)

Nem a legolcsóbb darabok, de ennyi kényelmet és biztonságot megérdemel a hímtagom minden "szerelékével" együtt... LOL

2023. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!