Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy tudok hatni a férjemre?

Hogy tudok hatni a férjemre?

Figyelt kérdés

Férjem 30 éves 193 cm és kb 140 kg.

Mostanában magas a vérnyomása, van hogy 165 körül van neki.

Nekem így is nagyon tetszik, de nagyon aggódom érte, mert ez nem egészséges. Sajnos irodai munkát végez, jelenleg home office, sokszor annyit meetingel, hogy fel sem áll a géptől: reggel 9-től délután fél4-ig, 4-ig kb kétszer áll fel és jön ki a szobából.

Látom,hogy közben sokat nasizik.. sajnos én is hajlamos vagyok mostanában a nasizásra… de leginkább az édességre, szoptatás miatt nagyon kívánom.

Legutóbb vett egy pár csomag chipset, volt már hogy elleneztem, de újra vett magának mogyorót stb.

Sokszor nem nagyon tudok ilyenekben ráhatni….

Mondjuk legalább a cigit legalább meg tudtam állítani nála, de azt nem tudom, hogyha bemegy a céghez rágyújt-e olykor…

Sajnos próbálok noszogatni, egészségesen főzni, de ennyit amennyit meg tudok tenni még amellett, hogy kidobom folyamatosan a nasikat, amiknek nyilván nem fog örülni.:(

Nem tudom mit tehetnék még, nagyon aggódom érte.

29/N



2023. nov. 6. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Vegyetek egészségesebb nasit, pl. almachipset, aszalt gyümölcsöt. És legyen mindig gyümölcs otthon, kirakva látható helyre.

Valahogy vedd rá arra is, hogy munka után mozogjon, pl. sétáljon nagyobb távokat.

2023. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondd neki a saját érzéseidet, hogy aggódsz érte, és szükséged van rá, meg a gyerekének is, nem szeretnéd elveszíteni, és egyedül felnevelni a gyereket. A vérnyomását se kezelteti? Az csak egy tabletta bekapkodása lenne, nem önmegtartóztatás. Még 30 évesen nem fog meghalni, ő is arra fog hivatkozni, de ahogy halad az idő, egyre veszélyesebb. Bele kéne gondolni, hogy miért van szüksége ilyen függőségekre, illetve legalább járjon el sportolni. Szeret? Mert ha szeret, akkor oda kéne figyelnie az igényeidre!
2023. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt ő kell érezze hogy változtatni akar el kell érjen addig a pontig, hogy érezze hogy elég. Ha nem megy akarattal akkor gyomorszűkítéssel
2023. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Keményítőtartalmú ételeket kell kerülni : krumpli, rizs, kukorica, tészták és pékáruk. El kell vonni az édességet is, aztán pár nap után már nem fog hiányozni. Kb. 1-2 hét diéta után lassan növelni kell a testmozgást. Nagyjából 0,5kg fogyás hetente az ideális, tehát ne kezdjétek el naponta méregetni magatokat.
2023. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ki van rakva a gyümölcs, szinte csak én eszem… dinnyét szereti meg a körtét. Ennyi kb.

Zöldséget sem evett eddig. Mióta együtt vagyunk eszi az uborkát, paradicsomot, zöldhagymát.

Apósom hasonló alkat,beállítottság…

2023. nov. 6. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre az apósod is él, az már jó jel. Nehéz 30 év szokásrendszerét felülírni, ebben nőtt fel. Mit mond, ha erről a témáról beszéltek? Ne nyaggasd, mert azzal elvadítod magadtól. Finoman, de kitartóan.
2023. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt én megnézném mi az az egészséges étel amit főzöl neki.

Mert a legtöbb ember tévedésben van, azt hiszi az az egészséges kaja amiben olaj van és kevés só, fűszer is alig .

EZt én is próbáltam és állandóan éhes voltam , mindíg ettem volna bármit mert hiányzott a kaja.

Én áttértem a jó magyaros kajára, zsírral főzök és minden féle jó fűszerrel meg ízesítve és attól a jó magyaros pörkölttől ha jól lakok , utána fél napig rá se nézek semmire.

De ami a legtöbb azóta pár kilót le is adtam amióta rendesen eszek.

Tudom hogy mindenhonnan más jön , kalória szegény kaja , olajjal só nélkül és minden ízetlen . Pedig ezektől a semmi kajáktól lehet ám elhízni.

Van annyi táplálkozási szakember aki csak a hülyeséget nyomja.

2023. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy ő milyen értékes a számodra - amióta életbiztosítást kötöttél rá.. 😁
márc. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!