Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek a lábam közötti...

Mit tegyek a lábam közötti részek kidörzsölődése ellen? A szőrbenövés zavar a legjobban.

Figyelt kérdés
Sajnos olyan típus vagyok, hogy ha sokat sétálok, akkor összeér a két combom. Fogyás, izmosodás, krémek, hintőpor sem segített érdemben. Amikor tehetem, nem hordok farmert, de munkába sajnos nem tudok - pláne ilyen téli időben - mást felvenni. Igazából a legjobban az zavar, hogy ahogy a szőr ledörzsölődik, begyulladnak az újra kinövő szálak folyamatosan. Néha a külső combomon és a fenekemen is vannak ilyenek - azok nem a dörzsölődéstől, de nem tudom mitől! Naponta fürdök, érzékeny bőrre való tusfürdőt használok, ha látom, hogy be van gyulladva valahol, akkor én vagy barátnőm óvatosan kiszúrjuk a sárga gennyes részeket, kiszedjük a benőtt szőrt a bőr alól. Egyéb módszere valakinek van, ami segítene? Most értem el arra a pontra, hogy teljesen elegem van ebből...

nov. 30. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Fertőtlenítsd alkoholos vattával ,utána hidratálóval kend
nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni szőrbenövés gátló krémet amivel tudod kenni.


Másik megoldás, hogy leborotválod a boxer aljáig a szőrt, vagy hosszabb, sportboxert ( [link] kezdesz el hordani.


A dörzsölés ellen pedig hámosító krémet tudsz használni, ami délutántól kezdve másnap reggelig tudja regenerálni a kidörzsölődött bőrt.


Farmerból pedig azért lehet venni puhább anyagút is.

nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A puhább anyagú farmer sajnos 1-2 hónap alatt elhasználódik, ezért veszek keményebb fajtát. Hámosító, illetve szőrbenövés elleni krémekre rákeresek, köszönöm! Leborotválni nem fogom, mert akkor meg szinte az összes begyullad... meg nem is az a típus vagyok, úszok, vízilabdázok és tapadós nadrágban hülyén néz ki, ha látszik...

1-es: mit fertőtlenítsek? Az egész lábam minden nap?

nov. 30. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

A leborotválás hülyeség!


"1-es: mit fertőtlenítsek? Az egész lábam minden nap?"


Azt ami begyulladt.

Amíg gyulladás vaN

nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, de a borotválás az úszók és egyéb sportolók számára miért ne lenne opció? Nagyon sok sportoló full csupasz. Mi néz ki tapadós nadrágvban hülyén?


Egyébként miért nem mész el vele bőrgyógyászhoz?

nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4: Mint mondtam, nem is szeretném leborotválni... :)


A gyulladásokkal pedig utólag nincs probléma, mert amint ki vannak szúrva vagy a szőrt kiemeltük a bőr alól, könnyen elmúlnak. Ha csak fertőtleníteném, nem oldaná meg a problémát, a szőr továbbra is a bőr alatt nőne...


Itt inkább a megelőzés lenne a lényeg, hogy ne kelljen minden héten 2x leülni és végigmenni rajtuk.

nov. 30. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!