Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire utal, a véres széklet?

Mire utal, a véres széklet?

Figyelt kérdés
A reggel, véres székletem volt, és nagyon komolyan el kezdtem pánikba esni. Utánna néztem neten, és a cékla fogyasztása, valamint a paradicsom is állhat a háttérben, mivel meg színesíti a székletet, és ez által simán félre érthető az egész. Viszont én nem fogyasztottam a fent említettek közül egyet sem, csak vörös bort ittam munka közben tegnap nagyjából két decit. Egyébként a tegnap nehéz fizikai munkán estem túl, 50-kg-os krumplis zsákokat kellett pakolni a teherautóra. A kérdésem az lenne, hogy ez természetes e, és van e okom az aggodalomra, vagy vegyem komolyan, és keressék föl egy orvost. 23-F
dec. 7. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aranyér a legjellemzőbb.
dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mennyi a vér? Milyen színű? Lehet aranyér, végbélrepedés, polip, bélgyulladás stb.
dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vérre
dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Piros színű vér aranyérre utal, vagy sérült végbélnyílásra.

Feketés, tehát már alvadt vér a gyomorból szokott általában származni.


A cékla sem pirosra festi egyébként a székletet.

dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Akkor most gyorsan fogyassz vacsira és meg van oldva a gond holnap reggel
dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha sötét akkor gyomorban van gond, ha élénk akkor bélben van baj.
dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sötét színe van űrités után, és törléskor is. Illetve élénk szín is látható a széklet körül.


Törléskor a vér mennyisége eléggé sok

dec. 7. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vedd komolyan. A vérzés sose normális. Az a normális amikor WC papíron 1-2 apró pöttyöt látsz, az csak annyi, hogy kidörzsölted. De így lehet aranyér, polip vagy akár daganat is legrosszabb esetben.
dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jo esetben aranyér. De el kell menni orvoshoz mindenképpen. Lassan szinte a leggyakoribb ráktipuslesz a vastagbélrák, ahol sajnos sokan későn kerülnek dokihoz mivel aranyérre gondolnak ők is sajna.
dec. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És nekem volt ismerősöm aki egyetemista korban volt vastagbélràkos, szóval az életkor sem feltétlenül kizaro ok. Doki , aztán legjobb esetben ad gyógyszert és meg is nyugodhatsz.
dec. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!