Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni ellene?

Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Szóval egy ideje eléggé viszket a perineumom (a herék és a végbélnyílás közötti rész), és próbáltam az interneten utánanézni, de sajnos nagyon kevés információt találtam róla. Kicsit aggódom is, mert nyilván az ember sok mindenre gondol ilyen helyzetben. Eléggé viszket, és apró sebek vannak a vakarás helyén, viszont nem tudom eldönteni, hogy gombás fertőzés-e vagy sem. Használtam egy hétig Canestent, de szinte semmit sem segített. Gondoltam nemi betegségre is, viszont más tünetem nincs, csak ez a viszketés. Nyilván egy szakorvos véleménye és diagnózisa a legbiztosabb, de jelenleg nem tudom rávenni magam, hogy elmenjek megnézetni, és igazából csak kíváncsi lennék, hogy van-e itt valaki, aki hasonló problémával küzdött, és hogy volt-e valami alternatív megoldás, vagy tényleg csak az orvosi segítség volt hasznos.

febr. 15. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Akkor annyira nem aggaszt és nem zavaró ez, hogyha nem mész el orvoshoz. Majd elmész ha már nagy baj lesz és lehet gyógyszer is kell nem csak egy kis kenőcs. ☺️
febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a Canesten nem hatott mint otthoni kezelés próbálása, tényleg érdemes lenne elmenned orvoshoz, minél hamarabb mész, annál könnyebb kezelni, mert akkor nem erősödik meg az esetleges baktérium, vagy nem szaporodik úgy el ez a vmi.
febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen nekem ekcéma ugrott be. Flucinar kenőcs enyhíti a panaszokat.
febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A perineum viszketése és a sebek jelenléte aggodalomra adhat okot. Az alternatív megoldások közé tartozik az irritáló anyagok kerülése, mint például az illatosított szappanok vagy az irritáló ruházat. A higiénia fontossága is kiemelkedő, különösen ebben a területen. Viszont fontos hangsúlyozni, hogy a legjobb megoldás egy szakorvosi konzultáció lenne, mivel Ő látja.
febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Alsónemű anyaga okozhatja.


Tisztán és szárazon kell tartani.


Canestent folytatnám 2-3 hétig, illetve a tünetek megszűnte után +1-2 hétig.

febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Endura ***** válasza:
Borotválod azt a részt?Ha igen,megvan az ok.A szőr növekedésekor,mint egy kicsi drótkefe irritálja,szúrja a környező területet.Ha nem elég éles a borotva,akkor pedig szinte kihegyezi az elvágott szőrt.Gyakrabban borotváld-ha már borotválod-és használj jó minőségű pengét vagy elektromos borotvát(philips one blade).Ez utóbbi úhy vágja el a szört,hogy az nem irritálja a bőrt növekedéskor.
febr. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!