Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vény nélkül kapható tesztoszte...

Vény nélkül kapható tesztoszteron fokozók lehetnek veszélyesek? Pl. leállíthatják a saját tesztoszteron termelését a szervezetnek? Vagy ezektől nem kell félni, mert max nem hatnak?

Figyelt kérdés
Nem tesztoszteron pótlásról, hanem fokozásról beszélek, a saját szervezet által előállított teszto minimális fokozására, semmiféle szteroidra nem kell gondolni.

febr. 18. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Miért szeretnél ilyet szedni?

Szerintem, ha egészséges vagy nincs erre szükséged.

febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért mert nekem kimutatták még régebben, hogy elég jelentősen alacsonyabb a tesztoszteron szintem mint az átlag és ennek pontosan olyan tünetei is vannak, amelyeket írnak hogy lehetnek…


fáradtság, depresszió

szexuális érdeklődés hiánya.

nem elég kitartó erekció, stb.

Edzésben kb. dupla munkával tudok fele annyit fejlődni mint egy átlagos ember.


Elve magas hangom van, nem vagyok egyáltalán férfias. Ez is zavar… De ezzel nem tudok mit kezdeni, ehhez pótolni kéne, arra meg nincs lehetőségem legálisan.


450 ng/dL a normál szint…

Ha valakinek a tesztoszteronszintje 300 ng/dL alatt van, alacsony tesztoszteronszint diagnózist kell felállítani. Nekem pont 300 és ezek a tünetek már ennél a szintnél elég komolyan jelentkeznek, a szakirodalom szerint is… Igazából ennél jóval magasabb tesztoszteron szint mellett is lehetnek már ilyen tünetek, tehát ez ilyen szempontból nagyon alacsony.


Viszont az orvos nem csinálhat semmit, azt mondhatja hogy sportoljak, meg ilyenek…


200 ng/dL alatt rendelhet el tesztoszteron pótlást, ami már nagyon nagyon alacsony szint, ott már az impotencia teljes hiányáról beszélünk, illetve azokról az emberekről tényleg ránézésre meg lehet mondani, hogy nincs rendben a tesztó…


Illegálisan meg nem akarom pótolni, mert tényleg veszélyes… A tesztoszteron fokozás meg nem sokat ér, de mivel ez maradt, ezzel próbálkoznék.

febr. 19. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy másik dokit.

Mert, ha valóban alacson, akkor fog adni hormonpótlót. Ha nem az, akkor nem azért nem ad, mert nem akar, hanem, mert nem adhat.

Nem tudom vèny nèlkül lehet-e kapni, de én a helyedbe azt nm hasznàlnám.

Ne olvasgass a neten, mert baromságokat írnak. Ha az edzőteremben nem úgy fejlődsz, ahogy szeretnél annak más oka is lehet. Nem lehet, hogy csak izomtömeg növelése miatt akarsz tesztoszteront? És ezért nem is kaptál...

febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy a tesztoszteron szint életkorhoz kötött...
febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Magyarországon kapható tesztoszteront növelő kiegészítők hatástalanok a hormonszint növelésésben. (Tribulus és társai).

Még pár éve kapható volt a Gaspari Nutritiontól a Novedex XT. Ez hatásos volt. Ugyan nem növényi tribulust tartalmazott hanem DHEA keverékeket amit a tesztoszteron előhormonjai. Kapható még mindig de már más cég vette át a gyártását és az ára is megnövekedett. Ugyan ilyen problémám volt mint neked. És mikor ezt használtam a dokival csak néztünk mikor megjött a lelet a tesztoszteron szintekről :D Az egekbe volt több alkalommal is tőle :D


De kipróbálhatsz sima DHEA-t is. Azt is tudsz venni valamelyik magyar tápkieg boltba a neten. Még olcsóbb is.. Ezek full legális termékek,hormont nem tartalmaznak.


Az a baj hogy Magyarországon annyira elavult és szinte laikus tudása van néhány orvosnak a TRT (Tesztoszteron pótló terápia) hogy az hihetetlen. Csak a referencia értéket nézik ami sok helyen (5,5nmol-25,nmol/l) van megadva.


Holott a hormonhiány már 10nmol/l szintnél is előjöhet. Ezt magam is tapasztaltam. Debrecenbe például már 9.9nmol a ref érték. Kórház labor és szakorvos válogatja...


Itt írnak némely okosságot:

[link]


Én mindenképpen a DHEA vagy a fent említett kiegészítőt javasolnám neked először. Az a baj hogy a hormonpótlás már egy életre szól. És jobb inkább először a saját hormontermelésedet helyre zökkenteni, akár megfelelő forrásból megvásárolható kiegészítőkkel,vagy az alacsony tesztoszteron hormonszint kiváltó okát feltárni és megszüntetni..

febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!