Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Benőtt körömnél mire számítsak?

Benőtt körömnél mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nagylábujjamról van szó. Nem vészes, hanem olyan mintha összenőtt volna a bőrrel oldalt és nem kap levegőt. Vágom a körmöm , nem nagy ennek ellenére mégis olyannak érzem.

Attól tartok hogy amikor elmegyek az orvoshoz akkor azt mondja le kell szedni a körmöm. Tényleg csak ez a megoldás létezik?



márc. 23. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem,ott a gyógypedikűr . Kemény szoros cipők vastag zokni sok állás okozza , bőr ránő a körömre . Én kiáztatom majd óvatosan kivágom kerekre , a bőrvastagját oldalt meg talpon fém eüs reszelővel letolom.
márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A körömleszedést csak akkor alkalmazzák ha már annyira durva és menthetetlen a dolog.

Nekem rendszeresen benő.

Én itthon szoktam ki vágni de pedikűrös is megcsinálja.

Csak egy kis darabot vág le a körömből ami elkezdett a hús felé nőni.

Nem is kell orvoshoz menni azonnal.

Én csak egyszer voltam mert az annyira durva volt már a pedikűrös sem tudta megcsinálni annyira be volt gyulladva de még az orvos is csak azt a részt vágta ki ami bele nőtt a húsba. Az már nekem nagyon durva volt.

Biztos, hogy nem fogja le szedni az egész körmöd.

De én a helyedben biztos, hogy pedikűröshöz mennék ha te magad nem tudod megcsinálni.

Mondjuk ne kezdj bele hogyha sosem csináltad még mert túlvághatod.

márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is a gyógypedikűröst ajánlanám. Nekem kicsit benőtt. Olyan szépen megcsinálta. Nem fájt semmi sem.
márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Elmész lézeres kezelésre, és soha többé nem lesz vele gondod. Én kb 30 éve csináltattam meg, előtte nem egyszer sebészeten vágták ki a benőtt darabot.
márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kikell vágatni, lézer szebészeten, nem kórházban késsel.

Sose lesz utána probléma.

Én is már alig tudtam menni mert begyulladt és fájt.

Privátba kivágták Debrecenbe.

márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megint nem értem a sok idiótát hogy egy valós és végleges megoldást miért kell lepontozni? Lásd #4
márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6. Ne foglalkozz vele, én már beletörődtem.

Volt amikor nagyon mérges voltam mert tudtam hogy jó a válaszom és 0 %-ot kaptam rá.

De olyan is volt már hogy belöktem valami oltári baromságot és 100 % lett.

márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan többen is megírták: a lézersebészet a megoldás. A gyógypedikűr tüneti kezelés, utána megint vissza fog nőni. Ráadásul jellemzően akkor mész el pedikűröshöz, amikor már benőtt és fáj. Na hát akkor már a kivágás brutális fájdalommal jár.

A lézeres megoldás lényege, hogy elérzéstelenítés után kimetszik a benőtt körömrészt egy egyenes vonalban, majd lézerrel roncsolják a körömtermelő sejteket, hogy ne nőhessen vissza a köröm.

Én is gyógypedikűrrel kezdtem: kivágta. Potyogott a könnyem a fájdalomtól (pedig elég jó a fájdalomtűrésem), de oké megvan, Utána két napig leragasztott sebbel jártam, mert akkora vérző seb maradt a helyén. Hurrá, begyógyult.. jó is volt három hónapig. Majd újra benőtt és kezdődött az egész elölről. Ha időben sikerül elkapni, akkor a lézeres beavatkozás után is csak egy pici seb marad, ami hamar begyógyul. És jó eséllyel egy életre letudtad a problémát.


(A fent leírtak személyes tapasztalatok és akkor is megfelelnek a valóságnak, ha az ügyfélvesztéstől félő pedikűrösök lepontozzák a választ).

ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!