Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akit gyermek korában metéltek...

Akit gyermek korában metéltek körül, felnőtt korára nem bánja hogy nincs fitymája?

Figyelt kérdés
Engem 6 évesen metéltek körül egészségügyi okok miatt. Azóta 2 gyermek apja vagyok, de nagyon érzékeny a makkom azóta is, gyorstüzelö vagyok, de nagyon bánom hogy nincs mit huzogatni....

ápr. 16. 23:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20#-as igen, ugyanez. Mintha a képen az enyém lenne . . . Semmiben nem okozott hátrányt pár viccet leszámítva, a nőmnek meg ez a "fazon" jön be jobban. Én azt sem tudom milyen, ha lenne valami rajta, mert sose volt, ez egy kicsit zavar, de már ez van.
ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21 Vagy titokban profeta vagy, vagy orokke fogsz elni (az utobbi referencia a Wikipedia oldal aljan emlitett Lazarus Long karakterre, hmm esetleg Lazarus Long ferfiagon a felmenoid kozt van :-).
ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egyszer fiam lesz, akkor neki is megcsináltatom és nem is fogja tudni, hogy mi hiányzik. Amerikában ez teljesen elfogadott.
máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem bánom hogy nincs, rosszabb lenne most eltávolítani. Csak azt bánom , hogy nem próbálhattam ki milyen ha rajta van és azzal huzogatva elégítem ki magam. Kiváncsi lettem volna mennyivel másabb.
máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy mikor történik a műtét és elmagyarázták-e normálisan a szülők. pl.

- kisbabakorban : zsidó kisfiúk eleve úgy nőnek fel, sosem fog nekik hiányozni és része a csoporthoz tartozáshoz mivel a rokonság jelen volt, amit más kisbabák briszén is átélnek, amikor úgymond az új nemzedék a csoport része lesz

- kisfiúként : ha pl. anya vagy apa mosdatta és nem ment hátra, de utána fájt vagy kenegették kenőccsel, majd ha azután se gyógyult, akkor altatásban lekapták

- kisiskolásként : ha a szülők elmagyarázzák, hogy miért kellett a műtét és már nincs más megoldás

- kamaszként : ha már elkezdett volna maszturbálni a nemi érés miatt, de a fitymaszűkület miatt ez ellehetetlenült


Szóval minél idősebb annál több emléke lesz, hogy milyen volt előtte vagy utána. Ám azt kell kihangsúlyozni, hogy egy jobb állapot elérése miatt történt ez a beavatkozás.


Az apa és a környezet körülmetéltségi státusza is kialakít egy férfimodell testképet. Pl. ha a többi fiúgyereknek nincs fitymája (pl. Amerikában cserediákként), akkor ő is azonosulni akar velük. Néhány apa együtt fürdik a fiával és simán megbeszélik, hogy miért tér el a nemi szervük.


Függ a társadalmi közegtől is. Pl. török családokban iskoláskorban végzik, ha nem végezték el már a kórházban, ami nagy ünnepség és társadalmi státuszszimbólum is. Pl. a dél-koreai legények tinédzser kor végéig várnak vele, mert ez után lépnek férfistátuszba. Nyilván előtte is volt fitymájuk, de a kulturális és vallási nyomás miatt megszokják az új helyzetet.


A legextrémebb pedig, amikor már félig-meddig akaratuk ellenére felnőtt korban kerül sor rá pl. a hadseregben vagy bizonyos munkakörökben. Ám még azok az illetők is utólag belátják, hogy nem ok nélkül követelték meg.

máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!