Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elszakadt a fitymafékem és...

Elszakadt a fitymafékem és nem tudom rendesen hátra húzni?

Figyelt kérdés
még 12 évesen masztúrbáltam és olyan l húztam hogy elszakadt kivérzett szaladtam lefürödni de nagyon csípet majd 10 napra rá nem fájt nem szóltam senkinek de már összeforrt csak csúnyán :S és ez miatt nm tudom rendesen hátrahúzni
2010. nov. 6. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
El kell menni urológushoz. A testvéremnek is ilyen volt (mondjuk ő nem 12 éves, és nem maszturbálás közben történt a baleset), ő is elment urológushoz, megnézte neki, aztán pár nappal később egy pici kis műtéttel megcsinálták neki, helyi érzéstelenítéssel. Azt mondta, maga a műtét egyáltalán nem volt fájdalmas, utána pedig ha nem piszkálta, nem fájt.
2010. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb úgyis el kell menned orvoshoz, menj el a háziorvosodhoz, ő majd ad beutalót és elmondja pontosan hova kell menned.
2010. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Hali!


Tudod... a pánik majd az azt követő sunnyogás rossz tanácsadó... ezt a te eseted is jól bizonyítja.


HIBA #1.) Kivérzett >> lefürödtél. (ROSSZ!)

A tested összes szennyeződése leázott rólad, ez csíphette a friss sebet, és akár el is fertőződhetett (volna).


HIBA #2.) "Nem fájt >> Nem szóltam róla senkinek" (ROSSZ!)

Rosszul forrt össze, pláne, ha még fertőzést is kapott... ennek a levét iszod most. Féltél az orvostól, meg hogy valaki ezt megtudja, meg is lett az eredménye...



Hogy mit kellett volna csinálnod ilyenkor?

1.) AZONNAL SZÓLNI VMELY SZÜLŐDNEK, ha ciki, ha nem! Mivel akkor nem szóltál nekik, így most még cikibb lett.

__ Megérte tehát sunnyogni, hallgatni róla? NEM!


2.) DOKINAK MEGMUTATNI, amíg még a baj fennáll, és a seb friss!

Ő tudja, hogy ilyenkor mit le7 csinálni. Vagy összevarrta, vagy csak megtisztította volna a sebet, miután kaptál egy érzéstelenítőt. Így meg... vár rád egy frenuloplasztikai műtét, mert akkor hüle vótá, így rosszul forrt össze.

__ Megérte tehát sunnyogni, hallgatni róla? NEM!

__ Sikerült tehát megúsznod tehát azt, hogy a dokinak meg kelljen mutatnod? NEM!


Magyarul... ezzel a ciki/nem ciki féle, klasszikusan serdülőkori tévhittel magaddal szúrtál ki! Belátod?

Ez olyan, mintha suttyomban pirózná' oszt meggyullad a függöny... ciki lenne szólni apuéknak, mert csak kikapnál. Ehelyett leég az egész ház, csak mert nem szóltál apunak, mert féltél a kikapástól. Ígyis, úgyis kikapsz... megérte tehát ezt elhallgatni? NEM!


Szted melyik CIKIBB? Ha csak a függöny ég le, vagy ha a ház is? (ŐSZINTÉN!)

Érted a hasonlatomat?



=====

Érdekelne továbbá, hogy...

_ Ez az egész kb. mennyi ideje történt?

_ Most hány éves vagy?

_ Most hogy néz ki a féked?

_ Megítélésed szerint ez most neked fitymaszűkületet IS okoz, vagy csak rendellenesen működik, de nem szorítja be a fitymát?


Természetesen megértem, hogy akkor pánikban voltál, és megijedtél, de ez a te eseted sajnos jópéldául szolgálhat azoknak a szégyenlős gyerekeknek, akik, HA BAJ VAN... (pl. fitymaszűkület vagy esetleg"rossz fát tettek a tűzre"), ...NEM MERNEK SZÓLNI, NEHOGY a felnőttek MEGELŐZHESSÉK A MÉG NAGYOBB BAJT, ill. abban a hitben, hogy kikapnak, vagy rövid távon kisebb kellemetlenséget kell elviselniük! (gyávaság... -- Melyik a kisebb rossz???)



*****

!!! ÖRÖK IGAZSÁG:

HA BAJ VAN, AZONNAL SZÓLJ ÉS INKÁBB VÁLLALD BE A KISEBB ROSSZAT, mintsemhogy a baj ELMÉRGESEDJEN, TOVÁBBTERJEDJEN ÉS KÉNYTELEN LÉGY BEVÁLLALNI A KISEBB HELYETTI SOKKAL NAGYOBB ROSSZAT, CSAK MERT NEM SZÓLSZ/NEM MERTÉL SZÓLNI!!!

*****



Félre ne érts, én a te oldaladon állok,... noha le7, a fentiekből nem ez tűnik ki a fejmosás miatt... o.O

Azért attól még FEL A FEJJEL, Pajtás! ;-)

Talán még nincs olyan nagy baj... :-)


Üdv: EE

2010. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,most 13 és fél éves vagyok a (amiből jön ki a pisi) nem tudom a nevét* az alatt és a fityma között ilyen kidudorodott 1 cm es nyúlvány
2010. nov. 7. 18:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Még két kérdésemre hiányzik a válasz... o.O


EE

2010. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ennyi eszed van csak akkor vállad a következményeket iskolaorvosi vizsgálaton a doki nem vette észre na vedd a bátorságot és mutasd meg anyának nyugi hidd el nem ciki amikor kicsi voltál többször látta mint te ja ha húzod hátr a fitymát fáj? Én 11-vagyok de ha ilyen lenne szolnék az bztos de te akkor is amikor volt idősebb vagy és féltél szólni áhh...
2010. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezeket a kérdéseket is feltettem neked... ha választ/tanácsot akarsz, talán érdemes lenne ezekre is válaszolni!

_ Ez az egész a mostanihoz képest kb. mennyi idővel korábban történt?

_ Megítélésed szerint ez most neked fitymaszűkületet IS okoz, vagy csak rendellenesen működik, de nem szorítja be a fitymát?


EE

2010. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
EE : fél évvel ezelőtt történt , nm okoz fitymaszűköletet,
2010. nov. 10. 15:31
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Hali ismét!



Nnah... most hogy már minden kérdésemre válaszoltál, így most én is sokkal szívesebben válaszolok neked.


Íme némi érdekesség a fitymafékről:

Nézd meg a kantárodat. Ha jobban megnézed, ahol az az izmosnak érződő csőszerűség -- ami a fütyid alsó részén fut végig -- a makkodon véget ér,... (ez a húgycsőnyílás, amiből jön ki a pisi, meg az ondó is), ...a kantárod onnan indul ki. Ez egy 1xű bőrképket akar lenni, szerepe elég régen volt igazán, a kutyáknál pl. ma is van. A lényege az, hogy felhúzva tartsa a fitymát a makkodon, így védve azt az ősemberkorban a magad, szúrós, éles aljnövényzettől.

A kantárod a húgycsőnyílásodat körbeölelő két kis ajkacskából visszafelé a húgycsövön fut végig normál esetben, egészen a fitymáig, amibe elágazva beleolvad. Lehet ez egy, vagy több húros uakkor kötegelt, ill. vékony, vagy vastag. A makkodhoz mindössze egy eres hártya rögzíti, ha az nincs beletapadva a makkba.

(Ilyen fék egyébként a szádban is talál6ó.)


Előfordulhat, hogy a fék a serdülés hatásával nem képes felvenni a tempót, emiatt rövid marad, vagy ez a hártya túlságosan a makkhoz rögzíti, beletapasztja. De az is le7séges, hogy a makk árkában felhalmozódott túrós állagú szmegma 1xűen beletapasztja a féket a makkba. A fityma ezen negatív hatások miatt előfordul6, hogy nem, vagy csak kellemetlenűl, húzóan, fájdalmasan jön csak hátra, az sem teljesen. Ilyenkor kell a féket átvágni, vagy eltávolítani.

Ezt a beavatkozást az urológus végzi szikével, elektromos szikével vagy CO2 lézerrel. Mindössze 1 érzéstelenítőt kapsz 2-4 kis szúrással a makkodba, majd ezután 1xűen át-/alávágják leszedik, leégetik ezt a bőrköteget. 1xűbb esetben 10 perc alatt megvan, bonyolultabb esetben 30 percet is igénybe ve7 előkészítéssel ill. varrással együtt. Lézerezés/Leégetés után azonban nincs szükség varratra, és nyom nélkül begyógyul.



Ezt kellene neked is tenned.

1.) Szólni apudnak, mert nélküle vár6sz 18-ig, de hidd el,... nem hiszem, hogy te azt ki szeretnéd várni... 0.o

2.) Elmenni az urológus dokibához aki meg fogja alaposan vizsgálni, s akár ott helyben korrigálja a hibádat, azonban, ha tényleg csúnyán forrt össze, le7, már akár másnap megcsinálják neked.

Egyik barátom mesélte... neki megérte megcsináltatni,... s nemcsak azért, mert azóta neki jól műxik, hanem azért is,... mert két cuki fiatal ápolónő miután ízlésesen eltakarták a fütykösét... kellemesen eljátszogattak vele, miközben lekencézték neki a fitymáját meg a makkját fertőtlenítő oldattal... 0.0 (!!!) ... :-P


Na, de most félre a tréfával...



Azt azért elmondanám, hogy a fékszakadásról annyira nem gyakran szólnak. Azóta, h. aktívabban is foglalkozok a férfiak egészségével,... eddig mindössze 1 esetben láttam fékátszakadást gyógyultan, ill. még egy esetben hallottam róla... tehát kifejezetten ritkaságnak,ha úgy tetszik, bizonyos fokig kuriózumnak tartom. Azonban itt a neten meg nyilvánosan ne adj ki fényképet magadról, sem a farkadról, mert soha nem tud6od, hogy ki és mire akarja felhasználni azt. Csak annak mutasd meg, ha akarod, akiben te megbízol... idegeneknek NE!


Szal... urológushoz vitesd el magadat a fateroddal, és fejezd be ezt a szégyenkezést! A faterod is volt annyi, mint most te vagy, s ő is biztosan csinált nálad még faramucibb dolgokat is akár...! ne hidd, hogy nem értené meg, de azt sem hogy kiröhögne! Ő is volt 1x gyerek, tehát ne becsüld alá!


Üdv: EE

2010. nov. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat nem akarok észt osztani, de szerintem is jó ha kétszer meg tízszer meggondolja bárki, hogy orvoshoz fusson, aztán utána meg egész életen át bánja!!!!!!


Én elmentem, mert bátornak gondoltam magam, a doki egy fölösleges metélést csinált egy teljes körülmetélést és nem hagyott semmit én meg bíztam az orvosban mondván hogy orvos!!!!

És most nem tudok már csinálni semmit vele, jobb lett volna, ha nem megyek egyáltalán oda, akkor nem csonkol


Ezt már nem igazán lehet visszafordítani :(



Szóval kérdező szerintem nem vagy olyan hülye ahogy itt sokan be állítják!!!!

2010. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!