Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha hajlamos vagyok a herpeszre...

Ha hajlamos vagyok a herpeszre (szájherpesz, és időnként ki is szokott jönni), akkor a párom is elkaphatja szex közben? Akár a nemi herpeszt is?

Figyelt kérdés
Eddig mindig óvszerrel védekeztünk, de olvastam, hogy a herpeszvírustól nem véd. Ha nem történik orális szex, akkor is elkaphatja a nemi herpeszt? Vagy ez hogy működik? Mit lehet ellene tenni? Mert ugyebár ez sosem múlik el, csak tünetmentes.
2010. nov. 26. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha herpesz van a szádon és rácuppansz a barátodra, akkor elkaphatja tôled. Illetve ha szájon csókolod és utána ô bújik be a lábad közés, akkor is elkaphatod végülis magadtól a barátodon keresztül.
2010. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha épp nincs herpeszem, akkor nem kaphatja el? (mindezek ellenére tudvalevő, hogy akinek egyszer volt már herpesze, az meg is marad élete végéig, csak bizonyos időszakokban jön elő, de attól még a vírus ott van)
2010. nov. 26. 23:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy a párodban is megvan a vírus attól függetlenül, hogy "van-e rá hajlama". Akkor mutatkoznak rajta a tünetek, ha az immunrendszere legyengült állapotban van.
2010. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!