Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Húgycső kenet vizsgálatot...

Húgycső kenet vizsgálatot hogy végzik? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 18:15
1 2
 11/14 anonim válasza:
Még két alkalommal el kellett végezniük rajtam a tesztet. A doktornő most kicsit gyengédebb volt, de azért tényleg nem ez a kedvenc vizsgálatom. Én könnyebben mentem neki, mert tudtam mire számítsak, most a tünetek is gyorsabban múltak. Remélem lassan meggyógyulok.
2017. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Bazi vastag a pálcika amit feltolnak, az a baj. Jobb helyeken van erre speciális eszköz, ami vékonyabb, de sajnos nálunk ezt a hurkapálcát használják mindenhol. Miért?? Nem tudom... Nekem rohadtul fájt, amikor berakták. Persze ki lehet bírni, nem tart sokáig a mitavétel, csak utána kb. 2 napig minden vizelés egy tortúra. A zsilettpengés hasonlat az nagyon találó... :(
2017. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

A vizsgálatra visszatartott vizelettel kellett menni, azaz hajnal 3-kor pisilhettem utoljára, hogy reggel elvégezhessék a kenetvételt. Az orvos azt mondta, hogy kellemetlen lesz, amiben igaza is volt, viszont nem tartott sokáig, és amint kihúzta a fültisztító pálcikát a fájdalom szinte nyomban meg is szűnt. Kérdeztem, hogy csípni fog-e ezután a vizelet, amire csak annyit válaszolt, hogy igen.

El is mentem a vizsgálat után wc-re, viszont nem voltam arra felkészülve, amit akkor éreztem. Lényegében ugyanaz az érzés, amit a vizsgálat során érzel, viszont sokkal tovább tart. A zsilettpengés hasonlat valóban nagyon találó. Igyekeztem kb cseppenként kiengedni a vizeletet, mert úgy éreztem, hogy lerobban a makkom. Egy pisi kb fél órán át tartott és a helyzet minimálisan javult a 3. napig. Igazából lelkileg jobban megviseli az embert ez az egész, mert kb rettegve indultam a wc-re minden egyes alkalommal, mert tudtam, hogy fél óra tömény fájdalom következik. Igyekeztem a folyadékbevitelt minimálisra csökkenteni, így kibírtam, hogy csak reggel és este pisiljek.

Ugyan a 3. nap reggelén még mindig fájdalmat okozott a pisilés és csak szakaszosan tudtam kiengedni, a délután folyamán hirtelen nagyot változott a helyzet és már csak a kezdeti első pár csepp marta végig a húgycsövet. A fájdalom az 5. nap reggelére teljesen megszűnt.

Borzasztó egy tortúra. Nem is a vizsgálat a rossz, hanem az azt követő egy hét, amikor az ember rettegve jár pisilni (el nem tudom képzelni, hogy mit él az át, aki közben fel is fázik). Csak indokolt esetben ajánlom ezt a vizsgálatot.

2019. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem is baromira fájt a mintavétel, el akartam ütni a doki kezét már a végén. Sokáig is tartott, legalább 20 másodperc lehetett. Utána görnyedten tudtam csak kimenni a rendelőből, mert ahogy a nadrág hozzáért a hegyéhez, az is kibírhatatlan volt. A vécében felnyomtam egy Voltaren kúpot, de nem sokat ért.


Két napig volt nagyon rossz pisilni, próbáltam minél kevesebb vizet inni. A harmadik napon enyhült, estére el is múlt a fájdalom.

2019. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!