Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves vagyok és az egyik...

15 éves vagyok és az egyik herém fölött van egy nagy gumó. Ez hererák?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, az biztos nem. Mutasd meg a háziorvosnak, aki majd beutal urológushoz, vagy sebészhez. A diagnózis pedig varicokele (herevisszér-tágulat), vagy hydrokele (vízsérv) lesz. Egyik ártalmatlanabb, mint a másik, és egy kisebb műtéttel korrigálható. Persze jó tőlük mielöbb megszabadulni, pl. jobb ha a lányok majd nem kérdezgetik hogy mi az ott, nem?
2009. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Utánanéztem és kép alapján herevisszér-tágulat. Ugyanúgy néz ki. Engem nem zavar. Inkább nem műtetném meg magam ha semmi baj nincs belőle. Úgyis most leszek körülmetélve nem kell még ez is.
2009. jan. 19. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg az, én a helyedben megműttetném, mert meddőséget okoz.
2009. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis megoperál az urológus, akkor ezt sem kéne kihagyni! A fenti válaszadóval egyetértve: hosszú távon elhanyagolt esetben rontja a here vérellátását, és spermium-termelő képességét. De ismét mondom, ha úgyis urológushoz mész, legalább beszéld ezt meg vele.
2009. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem a mellékheréd tapintottad?:D
2009. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem
2009. márc. 11. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!!!


Én urulógus vagyok és sok ilyen esettel találkoztam. A herevisszér-tágulattal nem szabad tréfálni, mert ha nem műtik meg nagy eséllyel lehet belőle hererák ami komoly károkat okozhat (pl. nemzőképtelenség, impotencia, dudorok, elszíneződés, (!)erős fájdalmak heretájt(!)) ezért mielőbb menj műtétre.


Üdvöszlettel: Dr. Kovácsik Ernő

2009. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
már voltunk orvosnál. Azt mondta nem kell műteni még. De évente meg kell nézetni és ha rosszabbodik akkor kell műteni. Ha nem rosszabbodik akkor csak akkor kell majd ha gyereket akarok.
2009. máj. 7. 19:13
 9/10 anonim válasza:
azért a helyedben én elmennék egy másik orvoshoz is. ha neki is ez a véleménye, akkor valószínűleg így is van, de ha máshogy vélekedik.... szal érted.
2010. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
most nyáron már megműtöttek vele...
2010. dec. 7. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!