Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan működik a fitymaszűküle...

Hogyan működik a fitymaszűkület műtét?

Figyelt kérdés
Rövid a fitymafékem. Szóval ha elmegyek a műtétre, akkor 10 perc alatt kész és jöhetek is haza, vagy ott kell maradni? És utána milyen érzés utána pontosan, mármint mikor fáj, és hogyan kell kezelni?
2011. jan. 22. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem szűkületem volt, azért picit macerásabb..

Reggel be a kórházba, műtőbe be, fájdalomcsillapító "tűszúrások", aztán csak matatnak, kész vagy, bekötöznek, este haza.

Egyszer vissza "szemlére", kötözésre, ennyi.

Felszívódó cérna, természetesen érzékeny, de semmi nagyobb fájdalom, aztán szépen megjavul...

2011. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és műtét utna ha feláll vagy pisilsz az sem fáj? :D meg kell ezt valamivel kenegetni utána?
2011. jan. 22. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
A szűkület egészen más. Rövid féknél csak a legelvetemültebb orvos akar nagy beavatkozást végezni, metszegetni, igazából csak át kell vágni a féket, ez nem vészes, gyorsan össze is varrják, nagyon hamar gyógyul, persze első napokban fájhat, amikor merevedik, vagy pisilsz. De nagyon gyorsan gyógyul, nem kell megijedni. Nem is fog látszódni semmi. Csak körülmetélni ne engedd. A műtétek után adnak tanácsokat, lehet kenni, meg kamillába lógatni stb. de egy fékátvágás nem nagy horderejű, ne aggódj, nem is kell foglalkoznod vele.
2011. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, van valami barnás folyadék (betandin?), amivel kenegetni kell. Nem az, de emlékeztet a jódos lemosóra, amit a műtéti területek előkészítésére használnak.

A következő napok természetes történéseiben sincs fájdalom, napközben észrevétlen, tulajdonképpen egy-egy (akkor) rossz mozdulatra érzékeny, dehát óvatosabban mozog az ember.

Nekem péntekre esett a műtét, hétfőn dolgoztam, mintha mi se történt volna, diszkréció okán sem publikáltam az esetet.

2011. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem 3 hete mütöttek ezzel, nem engedtem a körülmetélést, és most úgy tünik, hogy nem volt sikeres a műtét, ugyanúgy szűk :(

Megint megműtik, ezúttal körülmetélés lesz majd.

Első néhány nap esténként arra fogsz kelni, hogy este áll a péniszed, és fáj, mert húznak a cérnák.

Meg még akkor lesz kellemetlen amikor magadnak kezeled napi egyszer.

De nem biztos a siker, nekem sem sikerült :(

2011. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kössz, a válaszokat! :) Ha nem sikerül rájuk varrok egy szép kis pert :D
2011. jan. 22. 21:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne így állj hozzá! Bízz az orvosban!

Minap voltam az urológián más oknál fogva, az a doki volt ott, aki műtött két éve, megnézte "művét", nagyon szimpatikus volt.

2011. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Perelni? :o

El mondja majd neked ő is, hogy van rá esély, hogy ne sikerüljön végül a műtét, és ő is a körületélést fogja ajánlani először amit vagy elfogadsz vagy nem.

2011. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Halisztok!



@ KÉRDEZŐ:

A rövid fitymafék =/= a fitymaszűkülettel, noha igaz, valóban gátolja az is a fityma hátrahúzását. Ha csak a féked rövid, egy igen rövid fékátvágással/fékleégetéssel simán megszabadul6sz tőle, és pár nap alatt begyógyul.

A fitymaszűkületet egy a születés után több évvel nem megfelelően kitágult bőrgyűrű okozza, ami szorítólag hat. Ez a bőrgyűrű a fitymavégi bojtban vagy a belső fitymalemezen akárhol lehet. Fent a makk alatt is, meg lent a bojtban is. Disztingváltabb orvosok ennek helyzetét is figyelembe veszik a beavatkozások mérlegelésekor, amikor műtétet ajánlanak pácienseiknek. A szűkület súlyosságának megfelelően lehet próbálkozni bemetszéssel, vagy fitymaplasztikával. Ha ezek eredménytelenek, akkor jö7 a Részleges (RKM), majd teljes sikertelenség esetén a Teljes KörülMetélés (TKM).

Az orvosok zöme sajna kapásból a TKM-et akarja elvégezni, mert nem akarnak 1-1 esettel vesződni, futószalagon úgyis jön a másik, nekik meg ez így 1xűbb így a páciensek kiszolgáltatottakká vál6nak. Ezért érdemes odafigyelni, milyen beavatkozásról kell dönteniés, opus előtt pedig alaposan lefixálni a szabályokat az orvossal.



@ 18:56

@ 20:43

A ti esetetekben milyen beavatkozást végeztetek el rajtatok? (azt uis nem írtátok...)



@ 20:43-as!

Hogy ítéled meg? Rajtad RKM nem segítene?

_ Mivel próbálkoztatok eddig?

_ Milyen körülmetélést akarnak elvégezni/akarsz elvégeztetni rajtad?

_ Mikor lesz az opus (beavatkozás)?

(Most még időben vagy arra, hogy találjunk vmi más alternatívát, ha akarsz a fitymádból vmennyit megtartani!)



Üdv: EE

2011. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, hogy most csak a fék rövid, vagy fitymaszűkületem is van :S Hol lehet képet nézni a kettő közti különbségről?
2011. jan. 23. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!