Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Férfiak egészsége

A kérdés

Mi az a herevisszér?

2008. jan. 29. 20:09  Privát üzenet  

A válaszok
A herevisszér tágulata (varicokele) a herét körülvevő vénás hálózat kitágulását jelenti. Az esetek túlnyomó többségében bal oldalon fordul elő. A varicokele sokszor tünetmentes, és csak a herezacskón keresztül tapinthatóak a tágult vénák, máskor here körüli húzó fájdalom, (mely gyakran hosszú ideig tartó állás, autóvezetés vagy erőlködés során jelentkezik) hívja fel rá a figyelmet. A tágult vénák miatt romlik a here vérkeringése, és megnő a herét körülvevő szövetek hőmérséklete, ami a spermiumtermelés romlásához, végső soron akár a here károsodásához vezethet. A férfi megtermékenyítő képesség romlásának egyik leggyakoribb oka a varicokele. (A megtermékenyítő képesség károsodása spermium analízissel mutatható ki.)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2008. jan. 30. 19:58 Privát üzenet

A herevisszér vénás tágulat a here körül,mely megnehezítheti a megtermékenyítő képességet.Sokszor nincs tünete, vagy a fájdalom a heréknél hívja fel a figyelmet, vagy a here tapintásakor lehet érezni a tágulatot.Általában bal oldalon fordul elő.

A fájdalmad sztem nem hinném hogy így jelentkezik, de tesztelj, ha eljön az idő, többet én sem tudok mindani.Remélem segítettem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2008. jan. 30. 19:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a teherbeesés kategóriában írta valaki, hogy a férjének ilyen van. Még soha nem hallottam róla, de hála nektek, már okosabb vagyok :)

# 3/4Időpont 2008. jan. 31. 17:25 Privát üzenet
és ezt hogyan lehet megelőzni? (torna,jóga vagy valami más)

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2009. máj. 3. 17:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez így normális? (herevisszér-tágulat)
Herevisszér műtét után ez normális?
Ma voltam dokinál és megvizsgált és azt mondta hogy 2mm-es herevisszér tágulatom van. Ez mennyire súlyos, és hogy később mindenféleképpen műteni kell? Milyen következménye lehet...
Herevisszér műtétnél mekkora felületet vágnak fel, és pontosan hol a here felületén belül?
Mitől alakul ki a herevisszér?
1 hónapja volt herevisszér műtétem és azóta a spermám sárga színű és nagyon híg, amennyiséggel nincs baj. Még duzzadt, a doki azt mondta el fog múlni idővel. Másnál rögtön jó...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Férfiak egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!