Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férfiaknak hol végeznek...

A férfiaknak hol végeznek olyan szürő vizsgálatot mint a nőknek és hogyan?

Figyelt kérdés
A nőknél ugyebár a nőgyógyász vesz kenetet amiből kiszűrik a rákot, baktériumokat,fertőzéseket stb.De ezt a férfiaknál ki végzi és hogyan?Hogy vesznek tőle "mintát", hisz a fiúknak nincs ilyen természetes váladékürítése+neki csak a húgycső van és az elég szűk egy nőjéhez képest...
2011. márc. 1. 07:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Értelek,de hidd el nálunk sem megszokott,nő vagyok én is.Azért nem megszokott,mert én eleve nőkkel dolgozom és több évet ki szoktak hagyni,hogy rávegyék magukat a vizsgálatra és kellemetlenül érzik magukat hiába tudják mi vár rájuk.Hidd el ezt nem lehet megszokni,legalább is szerintem hogy feldugnak egy hideg fémet a hüvelyedbe és szétfeszítenek.Az sem igaz,hogy mensi után vagy sexuális élet megkezdésekor mennének,én 11 évesen menstruáltam és dehogy mentem,teljesen bele betegetem volna ha 11 évesen meg kellett volna valakinek mutatnom és hozzám ért volna és én nem akarom.Sok ismerősőm van középiskolások és olyan 17 éves kor után megy a többség,valaki már 20-22 éves is meg van.Ez nem megszokott.


De tudom miről beszélsz,igen nagyon fontos egy jó orvos,az a baj,hogy a legtöbb fiatal nemtől függetlenül nem is tudja sokszor hogy mi fog történi,igazából ilyen látogatásokat lehetne tenni,hogy lássák a helyet,lehessen beszélgetni akár iskola keretein belül,vagy előadást tartó orvost hívni.Ilyenekkel lehetne elindítani hogy változás történjen.


A saját akaratunk,nézeteink nem erőltethetjük rá a másikra.


Én személy szerint ellenzem hogy iskola keretein belül,egy idegen orvos által akarnak ilyesmiket diákokra kényszeríteni,(semmilyen bizalmi kapcsolat nincs köztük),hogy egymás előtt akarnák vizsgálgatni őket.Nem helyén való,hogy egy iskola orvos meztelenül vizsgálgasson diákokat,hogy lányok mellét nyomkodja,vagy a szeméremajkakikat akarja kézzel vizsgálni.Én ezekről beszéltem.Egyre többször lehetet ilyenekről hallani.Én is csak nőgyógyászommal tudom elképzelni,hogy megvizsgáljon,úgy ahogy nekem a legkevésbbé kellemetlen.Engem is kiborított volna ha diákként ilyesmiket akartak volna csinálni,a méltóságom azt nagyon sértené.


De értem mire gondolsz,de előbb meg kellene ismertetni őket magával az ilyen jellegű orvosi ellátással,hogy tudjanak kérdezni.De bevezetni,kötelezni bárkit is erre nem szabad,mert akkor már nincs "szabad akarat".


De elmehetnek ők is szűrőviszgálatra,azt én is hülyeségnek tartom,hogy fizetni kell érte,az nem jó.De nálunk is ha sokszor azt akarjuk hogy normális dokink legyen magánhoz kell menni.Én amikor előszőr mentem,akkor eleinte csak beszélgettem vele,bizalmat,kapcsolatot építet ki.Ezért sem lenne jó az erre kötelezés,nem lenne lehetőség ezekre a dolgokra.


De egyébként értelek és sok jót írtál.A megismertetéssel kellene kezdeni és nem csak a vizsgálatra gondolok,hanem a saját testükre is,mert van aki semmit nem tud,én is jártam suliba,volt aki nem tudta mi a csikló,vagy fiúknál mi a makk,mi a fehér folyás stb.

2011. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De nem is félelemről van náluk annyira szó.A kiszolgáltatottság érzet,hogy más rendelkezik feletted,tanál ez,meg nem tudják mit csinálnak.Én azért járok magán orvoshoz,mert engem zavar ha orvoson kívül más is lát ilyenkor,szóval vannak extra igények.De nem tudom hogyan lehetne úgy megszokottá tenni,hogy ő maga választhasson és nem rákényszerítik erre.Mert a kényszer már eleve rossz.


De igazad van,eleve legalább az inegyes vizsgálat lehetőségét kellene biztosítani.Felvilágosító kis oktató filmek,és a beszélgetés az orvossal talán.Nem tudom mi lenne a jó megoldás erre.

2011. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Vizsgálatok,mert ezekre nem kaptál választ:


1.Prosztata vizsgálatnál az orvos felnyúl egy újjal a fenékbe és tapogat,előtte zselét,vagy sikósítót ken a fenékhez.

2.Van még egy olyan vizsgálat,amikor a húgycsővükbe valami pálcika,fülcuca szerűvel benyúlnak és mintát vesznek

3.fityma vizsgála,a fityma hátrahúzása,ami a herék megtapogatásával is összekapcsolnak,megnyomkodják és kör körösen végig tapogatják.

4.Ultrahang,kicsit lejebb húzzák az alsónadrágot és zselé a hasra és úgy nézik meg.


Ilyesmik vannak főleg.

2011. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Amúgy a tizenéves vizsgálatoknál arra utaltam, h. aki elkezd menstruálni már jöhetnek problémák, h. késik,meg fertőzések, hisz a folyás is megjelenik, tabletta felírás stb.Vagyis 20 éves kor alatt a legtöbb lány legalább 1-szer már volt orvosnál.

Azt tényleg durva h.van olyan hely ahol mások elött végeznek vizsgálatot, bár én nő létemre még ilyen hellyel nem találkoztam,mert a körzeti orvosnál is lehet ott az aszisztens,de maga a vizsgálatot az orvos egy függönnyel eltakart helyiségben történik,de tény h. jobb a magánorvos.

abban igazat adok mindenkinek, h. egy férfinek tény h. kiszolgáltatottabb a helyzet, hisz többnyire ők nem kerülnek ilyen helyzetben, főleg nem a popsin keresztüli vizsgálatnál, bár azt egy gyomorfájdalom okozta vizsgálatnál ugyan úgy megkapják és gondolom a húgycsőbe való pálcika sem lehet olyan kellemes, bár a lányoknak sem olyan fájdalommentes.De talán pont ezért kellene több felvilágosítás és valami féle tapasztalat(persze jó értelemben)

2011. márc. 8. 06:59
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen értelek,és igen 20 éves koruk előtt a lányok már csak a fogamzásgátló felíratása miatt is elmennek,de van hogy az első alkalomnál csak beszélget velük az orvos.De szerintem ez a legjobb,mert meg kell azért ismerni a beteget,valamilyen bizalmat elérnie nála.Azt nem mondanmám hogy kiszolgáltatotabb egy férfi,nem is itt van a baj náluk,mert sok nő sem jár szűrővizsgálatra.Igen van félelem mind két félnél,nehéz jó,ügyes,diszkrét orvost találni,azért nem mindegy hogy fáj,vagy csak kicsit kellemetelen érzés,gyors az orvos stb.


De igen valami felvilágosítással kellene indítani és a vizsgálat lehetőségének nyújtásával kortól függetlenül több helyen is.De nem kötelezni,hanem lehetővé tenni akár előtte szóbeli felvilágosítással mi és hogyan is zajlana.


A más előtti vizsgálatot iskolásoknál értettem(iskolai vizsgálatoknál) lehetet erről olvasni és mostanában sokat is hallani,én csak kapkodtam a fejem amikor melltapogatást,meg nemiszerv külső vizsgálatáról írtak iskolásoknál,ilyen nálunk sose volt és nem is tartom helyesnek.Én is csak nőgyógyásszal végeztetek efajta vizsgálatot,és 18-19 voltam amikor én megérettem szellemileg arra hogy elmenjek.Komoly feszengést idézet volna elő,ha egy vad idegen doktort hívtak volna az iskolába és efajta vizsgálatokat akart volna végezni.Ahogy ezt sem a munkahelyi,sem a körzeti orvosunkkal sem végeztetjük el,erre meg van a megfelelő ember.


De egyébként fiúknál van az iskolában fityma szükületi és here vizsgálat néhány helyen,egész nagyoknál is.Szóval találkoznak vele,de nincs sok helyen kellő intimitás sem.De mivel nem lehetőségként van a vizsgálat jelen,hanem úgy tudják kötelező résztvenniük rajta és nincs szakember sem,ezért valakikből dühöt vált ki,valaki meg nem tartja nagy dolognak.Egy sima orvossal efajta vizsgálatot én sem engedtem volna diákként meg és nem csodálom hogy háborognak.Nálunk ilyen nem igen volt még,de pár férfi ismerősőm beszélt róla,hogy nálunk volt és elég negatív tapasztalatokat hagyott bennük.Szóval nem mentek el később se vizsgálatra,már csak azért se,mert akkor úgy érezték sérelem érte őket.De megértem,én is így éreztem volna.De van aki azt mondta túl élte és kész,de érdekes módon végig dobolt a kezével,ami az idegesség jele.Mert néha összejövünk és beszélgetünk ilyen témákról.Most is rengetegszer merül fel és egyre többet lehet olvani,nem vagyuk egy formák valakiben nem hagy mély nyomot,valaki egyenesen sértőnek,megalázónak tartja.Ezért sem szabad döntei másról.


Gondolj bele,te is ilyen vizsgálatot gondolom saját döntésedből végeztettél előszőr,szakemberrel.Te el tudta volna képzelni,hogy iskolai orvos tapogasson,vagy nézegessen lejebb?Ezért sem lehetne kötelezővé tenni,mert akkor bevezetnék iskolákba,munkahelyekbe,és nem lenne lehetőség arra hogy magad válasz orvost,magad dönts mikor akarsz elmenni.És egyszerre nagy tömegeket kellene megvizsgálniuk az orvosoknak már csak emiatt sem lenne intimitás a vizsgálatkor,és nem emberként,hanem gyorsan elvégzendő feladatként állnának a páciensekhez.


De nagyon jó felvetéseid vannak és meglátásaid egyébként.Valamit el lehetne indítani,csak amit most csinálnak e célból iskolásoknál az nagyon rossz irányba halad,az nem jó.

Megismertetés,lehetőség akár csak beszélgetésre ilyesmikkel kellene indítani.Az ingyenessé tétel meg nagyon fontos lenne.

2011. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amit írtál az nagyon jó felvetés,igyenessé tételen és a felvilágosításon,a lehetőség megadásán kellene lennie a hangsúlynak.


DE ott kezdődne a baj,ha ezt tömegesen kötelezőként akarnák bevezetni akkor iskolákba és munkahelyi orvosoknál(üzemorvosoknál) kezdenék,akik meg hogy mielőbb lezajlódjon számukra a vizsgálat,a procedura,tömegesen egyből meztelenül hívnák be a betegeket.Szóval eltűne a diszkréció.Én ilyen helyzetbe rendkívül megalázóan érezném magam.


De szinte mindenbe igzat tudok azért adni neked.

2011. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!