Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges a külső tesztoszter...

Lehetséges a külső tesztoszteron bevitel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, ami a mindennapokban elég kellemtelenül érint. 22 éves vagyok, de fizikailag jóval értetlenebb. Arc szőrzetem szinte nulla, mellkasomon, hasamon sem található. Más téren viszont "egészséges" vagyok. Potenciámmal semmi gond, test felépítésem is megfelelő, csupán ez az egy zavaró körülmény van. Talán emiatt vagyok gátlásosabb, hisz nem könnyű, úgy egy korombeli lányhoz oda menni, hogy 17-18 évesnek néznek. Ezt onnan tudom, hogy elég gyakran kérnek tőlem szórakozóhelyeken személyit. Szóval a kérdés az lenne: Ha mesterségesen próbálnék tesztoszteron bevitellel, az okozna valami egészség károsodást? Mennyi idő után lenne látható jele a pozitív hatásának? Egyáltalán milyen formában lenne ez lehetséges? Érdemes, vagy várjak, a természet majd megoldja alapon? Valójában én abszolút az utóbbi gondolat mellett állnék, csak hihetetlen mód zavar :)

Köszönöm


2011. márc. 6. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, pont a tesztoszteron okozza a kopaszodást
2011. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és nem egy férfi mondta ezt nekem, aki nem győzi venni a hajnövesztő, meg egyéb szereket!
2011. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tesztoszteron (pontosabban bomlásterméke, a dihidro-tesztoszteron) csak a fejtetőn okoz kopaszodást fokozatosan, a test többi részén éppenhogy szőrösödést okoz.


A külső tesztoszteronbevitel az esetedben nem ajánlott, mert ez paradox hatást okoz: a szervezeted érzékeli a fokozott tesztoszteronszintet, ezért a saját tesztoszterontermelésedet szépen lekapcsolja. Testépítőknél ilyenkor fordul elő mellnövekedés, nőiesedés.

Ha több szőrt akarsz az arcodra meg a mellkasodra, borotváld gyakrabban, attól a szőrszálak talán megerősödnek. Különben meg magától is megoldódik ez a dolog pár éven belül.


Amúgy meg egy csomó lánynak sokkal jobban tetszik, ha nem vagy szőrös és markáns, hanem kisfiúsabb, lágyabb arcod van.

2011. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg, ne tedd tönkre az egészségedet (ahogy az utolsó válaszoló is mondta). Egyébként nekem is sokkal jobban tetszik ez a típus, mint a "szokásos szőrmók", és kifejezetten utálom amikor szúr a borosta.

26/N

2011. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!