Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enyhe fitymaszűkületre valamil...

Enyhe fitymaszűkületre valamilyen kenőcs?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem körülmetélés.
2011. ápr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz! Körülmetélést semmiképpen ne csináltass!


(Majd jön nemsokára EE, és bővebben beszámol neked ezekről a dolgokról.)

2011. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Abban egyet kell értenem az előző hozzászólóval, hogy enyhe szűkület miatt még nem kéne körülmetéltetned magad. Pl. tavaly augusztus végén is volt egy 15 éves srác, aki a műtétje után keresett meg, és verte utána a fejét a falba, hogy belement a TKM-be, -- miután a szentesi kórház urológus-főorvosa kijelentette, hogy teljesen metélni kell, ő meg túl naív volt, és elhitte, -- pedig rendelt ott egy olyan doki is, akiről tudom, hogy másoknak nagyon szépen lekapta a beszűkült részt, a maradékot meghagyta és 1xűbb módon is megoldotta volna a problémát. Késő bánat, eb glat... Az urológusok egy része sajna "ravasz róka" a szakmájában, emellett a rosszul beidegződött szokások rabja, ahogyan a MÁV-nál a kalauzok zöme is, akik csexnek a nemdohányzók jogaira és megtűrik a dohányzást az egyébként "füstmentes vonat"-on.


Vannak kböző szteroidos kenőcsök, amelyeket sokan kipróbálnak, de orvosi felügyelet nélkül ne kísérletezz velük. Nem1x futott be olyan információ hozzám azóta, hogy a felelőtlen használat következtében a fityma állapota rosszabb lett. Nehogy emiatt kelljen majd metélni.



Ha valóban enyhe a szűkületed, 1xű bemetszés segít7. A kérdés az, hogy mit tapasztaltál?

_ Mennyire vészes vajon a problémád!?

_ Miben nyilvánul meg az, hogy neked szűkületed van?

_ Megkérdez7M hány éves vagy?


Üdv: EE

2011. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia EE!

18 éves vagyok! Igazából nem volt semmi gond egy darabog, de kb 2 hónapja éreztem hogy valami nem klappol! Egyre jobban éreztem, hogy szűkül:(

Végül is alapállapotban lazán hátra húzható a fityma, közepes merevségben is hátrahúzható, azonban mikor teljes merevedés van nehezen hátra húzható( akkor is hátra lehet húzni, de kellemetlen)! Ezért is írtam, hogy enyhe szűkületnek érzem, és ezért gondoltam, hogy valami kenőcs esetleg segíthetne-e?

2011. ápr. 21. 18:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg, valami itthoni módszer lenne-e? nem szeretnék műtét alá esni!
2011. ápr. 21. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Mostanában egyre többet hallok arról, hogy serdülőkor után kezd csak beszűkülni a fityma, addig semmi gond nincs. Ez érdekes mindenesetre, mert még ha serdülőkor vége előtt szűkült volna be, aszondom normális, na de utána??? dO.ob ((:-o


Kenőcs (szteroidos) nem biztos hogy segítene, ez függ a szűkület mibenlététől, okától is. A fityma tágító gyakorlatokat viszont sokan rosszul csinálják, mert attól még hogy vki fürdik, még nem biztos, hogy jobb lesz a helyzet, mivel a fürdővíz "nem steril" a kitágított fitymabőr szöveteibe a kosz beleme7, gyulladást okoz6. És ha gyullad a fityma attól csak még jobban összeszűkül.

_ Az okát lenne jó kideríteni, mitől szűkült be pont most!? És a másik,...

_ A fitymatágító módszert egy kicsit átgondoltabb formában teszteltetem most önkénteseken. Az eddigi eredmények biztatóak, kérdés, hogy érdekel-e téged? Beszállnál-e te is?

Ha igen, írj rám >>privit és hivatkozz erre a topikra.

Ha nem, menj el urológushoz, és kérdezz rá szteroidos kenőcsre, ill. bemetszésre (10-15 perces beavatkozás), de körülmetélést ne engedj, akkor keress másik dokit!



Mindenesetre áldott, békés húsvéti ünnepeket kívánok! :-)

Üdv: EE

2011. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy ez csak az utóbbi két hónapban szűkül, nem azt jelenti, hogy most valami ezzel megmutatkozik? Cukorbetegség? Én elmennék egy vizsgálatra... vérvizsgálatra!
2011. ápr. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy dologra vigyázz, ne fogadj el tanácsot olyantól, aki körülmetélést ajánl! Engem körülmetéltek és nagyon gáz!!!! Ha nem lesz jó neked utána, ahogy nekem se, akkor azok, akik ilyeneket tanácsolnak, majd nem fognak mondani semmit, széttárják a karjukat, de akkor már késő bánat lesz!
2011. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Johnny12 válasza:

Érdekes, hogy Angliában például a dokik csak a legsúlyosabb esetben ajánlják a körülmetélést, miközben nálunk semmi mást nem javasolnak a dokik.


Pedig a körülmetélés csak a legutolsó lehetőség kéne, hogy legyen.


A fiamat is körül akarták metélni. Úgy 3 évvel ezelőtt állt elénk, hogy nem csúszik hátra a fitymája.


Meg is volt már az időpontunk egy plasztikai sebészhez (a közkórházban még csak véletlenül sem akartunk műttetni).


Aztán belefutottam egy ausztrál weboldalba. Először óvatosan nézegettem. Mert még soha nem olvastam olyan megoldásról, ami a bőrt nyújtja ki. Vagy ha hallottam, akkor az valami rémes eszköz volt...például, fém ollószerű valami.


Utánaolvastam, és kiderült, hogy az ausztrál kormány által finanszírozott kutatás keretében dolgozták ki a megoldást, novoglan néven.


Megrendeltem. Bár féltem, hogy átverés...de gondoltam, hátha.


2 hét alatt megoldotta a fiam gondját. Nem kellett körülmetéltetni. Azóta minden oké.


Már itthon is kapni az eszközt. Meg Németországban, Angliában és még pár európai országban.


Ha rákeresel a "fitymaszűkület otthoni kezelése" kifejezésre, akkor elvileg a 2 helyen jön ki az oldal.


Minden kamasznak és felnőtt férfinak tudnia kéne erről a megoldásról.

2019. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!