Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 évesen NEM fér ki a makk...

15 évesen NEM fér ki a makk ha feláll. Nem múlik el magától?

Figyelt kérdés
Merevedéskor nemtudom hátrahúzni a bőrt mert túl szűk a nyílás. Ez mindig is így volt, de nem mertem szólni szülőknek, már 15 éves vagyok úgyhogy tennem kell valamit. Ez a "fitymaszűkület"? Mindenképp mennyek orvoshoz? Körül kell metélni?
2011. máj. 3. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is 15éves vagyok. A barátomnak is volt ilyen gondja és ő sem merte elmondani a szüleinek. Am ez igen fityma szűlületnek hívják ami orvosi beavatkozás szükséges. Am. elfogod mondani szüleidnek?
2011. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez fitymaszűkület Menj orvoshoz.Azt hiszem urológiára, de lehet hogy sebészet. A háziorvos megmondja.
2011. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

nem kell körülmetélni, de egy bemetszésre szükség lesz, és igen, mindenképpen orvoshoz kell menned, ez magától nem múlik

igen, jól gondolod, ez a figymaszűkület

2011. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor van ez amikor merev? Az még a legjobbik eset volt olyan is már egyik ismerősömnek. mondta hogy nem is tudja már felhúzni a bőrt alapból se. Ez azért van mert egyre jobban szűkül a bőr és össze is nőlhet:S:s menny el orvoshoz. És mondd el a szüleidnek...
2011. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Melegvizes fürdőben próbáld húzogatni, ez enyhe fitymaszűkület, nem kell vele feltétlenül orvoshoz fordulnod.
2011. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába fogja meleg vizes fürdőbe fel le huzigálni. A fityma szűkület ettől nem múlik el.Ha nem mész el orvoshoz összefog nőni a bőr és abból még nagyobb gond lesz... hidd el.
2011. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenféle képen urológiára kell menned. Bízd az orvosokra.
2011. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Hali!



Hogy most körül kell-e metélni, és hogy mennyire, az csakis és kizárólag a szűkületed súlyosságától függ, de erre nem le7 sablonválaszt mondani, hisz minden szűkület más és más. Számos más megoldás is létezik, amely -- ha a szűkületed engedi -- a te esetedben is bevál6. Le7, neked elég le7 egy bemetszés is. Ha viszont nem, akkor RKM (Részleges KörülMetélés), segít7.


Egyébként nyugodj meg! Tudok olyanról, aki 30 éves koráig várt azzal, hogy megosztja vkivel ezen problémáját, és csak utána szedte össze "minden mind1" alapon a félelem alapú bátorságát, hogy elmenjen műtétre. Azonban ennek a srácnak érdekes... de még ment7ő volt, míg tudok olyan 17 évesről, akinek katasztrofális állapotban van, mégsem megy el félelemből, és mindennel próbálja kimagyarázni, hogy így fog javulni, úgy fog. NEM FOG.

Igaz, össze nem fog nőni a bőr, ez hülyeség, de hegesedni, sebesedni még esélyes... függően attól, hogy mennyire súlyos.



Maga az, hogy fitymaszűkületed van téged még nem tesz kevesebbé a csajok szemében és nem is ok arra, hogy szégyenkezz! Nem egy srácnak van barátnője aki fitymaszűkületes. El tudom képzelni, milyen érzés az, hogy nem tudod ezt önmagadnak elfogadni, hogy "selejtesnek" glod a nemesebbik szervedet, de most az, hogy szégyenkezel ahelyett, hogy segítséget kérnél... nem megoldás! :-o


Nyugodtan szólj a szüleidnek, és ne szégyenkezz, ne keress kifogásokat! Közösen elmentek az orvoshoz, akinél kérdezz rá az alternatív le7őségekre, és fixáljátok le, hogy a doki meddig me7 el. Ha kapásból a TKM-et mondja (Teljes KörülMetélést), menjetek másik urológushoz, szüleidnek ezt is mondd el, csak akkor van esélyed arra, hogy megfelelően képviseljék az érdekeidet az orvos előtt!



*** *** ***

Az alternatív le7őségeket az alábbi topikban taglalom részletesen:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


Ha bármi kérdésed van esetleg tanácsra szorulsz, ráadásul nem szeretnél tovább kifogásokat keresni, akkor írj >>privit és hivatkozz erre a topikra. Az imént belinkelt topik alján van egy KÉRDÉSSOR is, amit a topik VÉGIGOLVASÁSA után érdemes kitölteni! Az segít7 pontosabb képet alkotni, mennyire súlyos problémával állunk szemben!?



Ne aggódj, és ne szégyenkezz, Pajtás!

Van megoldás, csak nem elszontyolódni, és FEL A FEJJEL! ;-)


Üdv: EE

2011. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Merevedéskor ha legalább a hegye (makk negyede) legalább kitud bújni nincs gond. Nekem is olyan volt, aztán cibálták eleget és tökéletese működik.
2011. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell félni az orvosoktól, csak azoktól, akik kényelmesek és teljes körülmetélést ajánlanak. De meg lehet oldani ezt máshogy is. Bár szerintem otthon húzogatással nem, de bemetszéssel, részleges metéléssal, plasztikával igen. Utána kell nézni, szerintem érdemes. Nekem teljes körülmetélésem volt és nagyon rosszul jártam vele :(
2011. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!