Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az a bizonyos "túró", mit...

Az a bizonyos "túró", mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Az a bizonyos túró a péniszen, hogy és mitől keletkezik?? Körülbelül egy hónapja állandóan van, pedig minden este, sőt napok óta már minden reggel is megmosom szappannal!! De még így is, és nagyon zavaró... Minden vizelet ürítés után vízzel szoktam lemosni még... Mit lehet ellene tenni? Kérlek hülye válaszokat ne írjatok....


2011. júl. 5. 14:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kétségbeesni, minél hamarabb menj el orvoshoz és addig is mosd úgy, ahogy eddig.
2011. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát barátom akkor bátorítalak elmenni a dokihoz.
2011. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Halisztok!


Egy dolgot azonban a 9 "arany"szabály SEM ír le, és az első szabályban foglaltak pontatlanok. Hogy miért?



A SZMEGMA (fitymatúrót) kialakulásáért nem az előváladék (ondócseppek (X-D ) a ludas, hanem a vizeletcseppek, amelyek bekerül7nek a fityma alá, ha azt nem húzzák hátra kellőképpen. Azonban van úgy nálam is, hogy nem csövelek, a farkam előzőleg megmostam, mégis van vmennyi szmegma, persze nem azonnal, hanem csak egy kis idő után, főleg nyáron. A makk ill. a fityma felszínének a hámladéka, ill. a bepállott fitymafaggyú -- amit a makk pereme alatti árokban lévő aprócska faggyúmirigyek... ((nem a PPP-k (Pénisz Pearl Papules), de nem is a Fordyce-pöttyök)) ...termelnek, -- együttesen lehet a főoka a szmegmának. A faggyú viszont zsiradék, és a külső hőmérséklet-változások hatására (is) képes szilárd halmazállapotúvá válni. A szmegma ettől lesz túrós.


A szmegma uakkor előfordul6 a köldökben is, főleg azoknál, kiknek mélyre behúzódó, csücsöri köldökük van és nem tusolják, ill. törölgetik ki (utóbbit fültisztító vattapálcikával, amire bőrbarát tusfürdőt vagy BETADINE-t nyomtak előzőleg. Van akinek annyira mély a köldöke, (vizsgáltam is ilyet,) hogy csak csipesszel le7ett kiszedegetni egyenként és nagyon mélyről (˙>5 cm˙) a megkövült szmegmadarabokat. Ez főleg azoknál fordul6 elő, akiknek súlyfeleslegük van.



***

Amit viszont nem ír a 9 "arany"szabály sem, az az, amit elég gyakran megcsinálok, így tényleg kevesebbszer kell KÜLÖN odafigyelnem a szmegmásodásra, hogy REGGEL ÉS ESTE tusfürdős MOSÁSKOR ALAPOSAN ÁTMORZSOLOM A FITYMÁT ÉS A MAKKOT!

Ez azért fontos, mert ha mindegyikőtök megfigyeli a sajátján, (már akinek van... ;-D) még merev állapotban, a makk megduzzadásakor, amikor elvileg "kifeszülnek a ráncok" annak felszínén, akkor is lát6tok némi vonalas barázdáltságot rajta. A koronánál ezek a barázdák általában vízszintesek, fentebb pedig függőlegesek. Olyan, mintha vonalakat karcolgattak volna rá. Hogy miért van ez, azt pontosan magam sem tudom, azonban ezekben a "karcokban" nagyon jól megbújik a szmegma, és ez víz nélkül elég nehezen jön ki onnan, ezért a WC-papírral sem le7 olyan könnyen lemorzsolni. ENNEK ÉRDEKÉBEN KELL a makkot alulról a mutató és a középső ujjakkal megtartani, felülről pedig a velük szembehelyezkedő, előzőleg megvizezett, ill. tusfürdővel, BETADINE oldattal vagy intim mosakodóval megkent HÜVELYKUJJAL MÉLYEN ÁTMORZSOLNI MOSAKODÁS/ZUHANYZÁS/FÜRDÉS KÖZBEN!



Ezt a 9-es "arany"szabály tutira nem tartalmazza, és lefogadom, hogy a 14:14-es hszóló által belinkelt HOTDOG-os cikket nem férfi írta, én meg utálom, ha nők okoskodnak olyanokban, amikhez nem/nem megfelelően értenek,... (tisztelet a kivételnek. Elvégre én sem okoskodom menzesz-témában..). >:-T



Üdv: EE

2011. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm EE! Amúgy azóta jelentkezik a szmegmásodás, mióta ez a meleg idő van... Gondolom a "műszálas" boxszer se tesz neki jót. Amikor elötte nem vizeltem, nem szokott szmegmás lenni.
2011. júl. 5. 16:58
 15/19 anonim ***** válasza:
ha már itt tartunk, a 14:09-es se férfi volt...hanem egy "úrihölgy".......(nem győzöm hangsúlyozni a pontokat)
2011. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nincs mit! ;-)

Azon nem csodálkozom, hogy a meleg időszak és a kánikula beköszöntével a víz és a faggyúkiválasztásod is felgyorsult, amelynek eredménye, hogy több faggyú termelődik odalent is, így könnyebben bepállik az egész, tehát gyakrabban kell kitisztítani odabent is. (Mind a fityma alatt, mind a köldök mélyét.)


Ugye ismeretes, a sivatagi és az arab népeknél elődlegesen ez volt az egyik főoka annak, hogy a TKM-et bevezették, és vagy újszülöttként, vagy serdülőkorban végzik el a fiúgyermekeken, így a fityma nem takarja a makkot, így nincs ami bepálljon köztük. Ez a hatás fitymával csak akkor csökkent7ő, ha jobban odafigyelsz erre, tehát többször húzod hátra, és többször mosod át úgy, hogy közben átmorzsolod a makkod és a fitymád tusfürdővel vagy intim mosakodóval, nemcsak vízzel, UTÁNA PEDIG MEG IS TÖRLÖD!



És abban is igazad van, hogy A MŰSZÁLAS ruha ill. alsónemű... (a te esetedben, mint az olvas6ó: boxer) ...ezen az állapoton abszolút nem javít, mivel a műszál az nem szellőzik, éppen ellenkezőleg, VISSZATART MINDENT. A hőt is, meg a nedvességet is. MÉG JOBBAN BEPÁLLIK TŐLE.

Éppen ezért inkább a 100% pamut-alsóneműk híve vagyok mind atlétában, mind pólóban, mind alsógatyában vagy boxerban. Uezt ajánlom neked is, a műszálas cuccokat egyelőre különválogatnám és elraknám a hideg időszak beköszöntéig (ősz-tél-tavasz).


Megkérdez7M am. az életkorodat, kedves Kérdező? :-)



Üdv: EE

2011. júl. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
kerek 20 az életkorom :)
2011. júl. 6. 18:18
 18/19 marton ludon válasza:
37%
Szia én a Jancsi haverommal Sajtot szoktunk belölle csinálni.
2015. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%
azért túrósodik mert ész nélkül gyilkolod az állandó mosással. teljesen szétszárítod, ezért sokkal jobban kezd termelődni. az h túrósodik a fütykös, teljesen természetes, azért termelődik hogy a fityma könnyen csússzon és nedvesen tartsa a kukid alatta. nekem is állandóan túrós. valakit zavar, valakit nem. 22/F
2017. jan. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!