Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szégyen-e, ha egy harmincon...

Levka Reina kérdése:

Szégyen-e, ha egy harmincon túli, életerős férfi fél az injekciótól?

Figyelt kérdés
Én úgy vélem, nem tehet róla, maximálisan empatikus vagyok vele olyankor, de sokan azt mondják, ez is nevetséges...
2011. júl. 6. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem már attól is elsápad, ha a Híradóban mutatják a szurit. Egy influenzás időszakban akár 3x is szúrnak. Ilynkor a párom elfordul. Sokszor a fogorvosnál is érzéstelenítés nélkül kéri a beavatkozást, csak ne szúrják meg. Egyszer meg, mikor gerincvizet vettek, s valami probléma miatt a tűt benthagyták, a miskulanciát kellett kicserélni, el is ájult a félelemtől. Szóval nem ritka. Itt nem az ész, hanem az érzés dominál:(
2011. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a szégyen az relatív
2011. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem épp dicsőség!Egy pillanatig tartó szúrást nem elviselni pláne egy eléggé kicsi tűvel.Eléggé hisztériás viselkedés még egy nőtől is.
2011. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki fél valamitől, mégha pontosan nem is tudja neked megmondani mitől.

Általában akkor derül ki valaki félelme, ha szembe kerül azzal élete során.


Nekem még furcsább félelmem van, nem más mint a vesekő :D

Mikor ismerősöm mesélte hogyan szedték ki neki, ki ment a lábamból az erő és majdnem összehánytam magam.

19/F

2011. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

" Sokszor a fogorvosnál is érzéstelenítés nélkül kéri a beavatkozást, csak ne szúrják meg"


Egy öt percig tartó foghúzást inkább elvisel mint két kis szúrást?Hát ez tényleg az ő baja!

2011. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is meghalok, hogyha meg akarnak szúrni. Ha a dokinak szúrnia kell, akkor inkább kijön a váróba, mert tudja, hogy én be nem fogok menni a rendelésére...

És 30 éves férfi vagyok. Szégyen nem szégyen, ez van. A vérvételkor pedig "kötelezően fektetni kell", mert menten meghalok.

2011. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog hogy 57-szeres önkéntes véradó vagyok, véradáskor végignézem ahogy a tűt a vénámba szúrják és a vért leveszik, de tavaj ősszel mélyen megvágtam a karom ösze kellet varni az orvos elővette a fecskendőt, készulődött a tetanusz oltáshoz, én elsápadtam a hideg futkosott a hátamon azt hittem nem élem túl a szurit.
2011. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hmm...

Én az érzéstelenítőt, meg a kötelező oltásokat nem szeretem (ez komoly, egyedül attól ráz ki a hideg) Valamiért fáj. Amikor a lábujjamba kellett adni kisműtét miatt, majdnem fejberúgtam a dokit, az asszisztens ideadta a kezét, és át kellett mennie a szomszédba, mert kicsit erősen szorítottam :$


De önszántamból elmentem először (és nem utoljára) véradásra, amit kibírtam :) bár ott meg attól lettem majdnem rosszul, amikor az ujjamat akarta megszúrni a nő, hogy a vércsoportot megállapítsa xD


(valami nem stimmel velem)

2011. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem szégyen....ez nem férfiasság kérdése, bármilyen élete során bekövetkezett esemény/trauma (ált.fiatalkorban) kiválthat egy életen át tartó félelmet, akár egy olyan csekélység iránt is, mint a szuri. Lehet, hogy soha nem tudja meg az okát de tudat alatt megmaradhat élete végéig. Persze ez csak egy verzió, nem biztos, hogy itt is erről van szó. Ezt leginkább csak a 63%-os válaszoló miatt írtam.


19F

2011. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem szégyen, van olyan h belonephobia, a hegyes tárgyaktól való kóros félelem.

Én azt se tudom elviselni ha vki a szemem előtt tollal hadonász kapaszkodok a székbe h odébb ne menjek. :D

Szemnyomásvizsgálatnál meg vmi infarktusszerűt kaptam.

2011. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!